"Wraki II wojny światowej". Historia walk niemieckich U-Bootów z okrętami aliantów na Atlantyku. Gdzie oglądać? [ZDJĘCIA]

W czasie II wojny światowej ponad 3500 alianckich statków i okrętów przemierzało Atlantyk. Jednostki z USA i Kanady dostarczały Europie niezbędne w czasie wojny towary. Na ich drodze stawały niemieckie U-Boty, których zadaniem było zatrzymanie alianckich konwojów.

Multimedia

"Wraki II wojny światowej" poniedziałek, 7 stycznia, godz. 21:50 na Fokus TV - sprawdź program tv

W czasie II wojny światowej ponad 3500 alianckich statków i okrętów przemierzało Atlantyk. Jednostki z USA i Kanady dostarczały Europie niezbędne w czasie wojny towary. Na ich drodze stawały przerażające niemieckie U-Boty, których zadaniem było zatrzymanie alianckich konwojów. Trzeba przyznać, że mało brakowało, by niemieckie okręty podwodne wywiązały się ze swego morderczego zadania.

Walka o kontrolę nad Atlantykiem miała w czasie wojny decydujące znaczenie. To z jej powodu rozpętał się technologiczny wyścig, to jej wynik miał zdecydować o tym, kto zwycięży całą wojnę. Wyniki najnowszych badań pomagają dziś ustalić gdzie spoczywają zarówno niemieckie okręty podwodne, jak i ich alianckie ofiary. Dzięki rozwojowi technik nurkowania można było dotrzeć do wielu z nich i zarejestrować niezwykłe, realizowane w technologii HD, zdjęcia.

Twórcy dokumentu przyłączyli się do zespołu nurków i historyków, badających te niezwykłe wraki. Wiele z nich leży na dnie od 70 lat... W "Wraki II wojny światowej" przedstawiona jest historia podwodnej wojny - jej najważniejsze wydarzenia, bohaterów i czarne charaktery oraz wpływ, jaki miał na nią niezwykle gwałtowny rozwój technologii.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×