"Wrogi świat". Bear Grylls i Marcin Dorociński odsłaniają kulisy świata zwierząt. Kiedy premiera?

Choć ta opowieść dotyczy świata przyrody, jest inna niż wszystkie, jakie dotąd powstały. "Wrogi świat" to dobrze znany nam gatunek przyrodniczy, ale w zupełnie nowej odsłonie. Każdy odcinek ma swoją dramaturgię i głównych bohaterów. Gospodarzem i narratorem, który przeprowadzi widzów przez całą serię i najbardziej wymagające zakątki Ziemi jest Bear Grylls, a polskiej edycji swojego głosu użyczył Marcin Dorociński.

Multimedia

"Wrogi świat" odcinek 1. w niedzielę, 14.04.2019 o godz. 21:00 w National Geographic! - sprawdź program tv

W każdym z sześciu odcinków serii "Wrogi świat" odwiedzimy inny ekosystem - góry, oceany, sawanny, dżungle, pustynie i bieguny. Wszędzie tam panują ekstremalne warunki, w których muszą radzić sobie najbardziej intrygujące, wytrwałe i wzbudzające podziw gatunki zwierząt. Wszystkie zmagają się z morderczymi warunkami pogodowymi, rywalizują o wodę i pożywienie, polują i walczą, aby nie być upolowanymi, bo w tej grze stawką jest życie lub śmierć.

Hollywoodzki aktor w starciu z wężami, mumiami i… legendą kuzyna-odkrywcy!Zobacz więcej

Twórcy "Wrogiego świata" odwiedzili z kamerą najbardziej nawet odległe zakątki Ziemi, gdzie panują ekstremalne warunki, aby opowiedzieć niezwykłe historie o woli życia i walki z przeciwnościami losu. W sumie podczas 1300 dni zdjęciowych (czyli w przeliczeniu przez ponad 2,5 roku) powstało około 1800. godzin materiału filmowego (jego obejrzenie w całości zajęłoby ponad 2 miesiące), a 245-osobowa ekipa przemierzyła siedem kontynentów.

Dzięki nowoczesnej technologii możliwe stało się zarejestrowanie zdjęć w najodleglejszych i najbardziej nieprzyjaznych miejscach na świecie. Udało się między innymi uwiecznić pojedynek pantery śnieżnej z koziorożcem alpejskim, podejrzeć z bliska jaguara polującego na gigantycznego kajmana, czy zobaczyć pisklęta bernikli białolicej skaczące z klifu. Po raz pierwszy kamerom National Geographic udało się również zarejestrować pogoń wilków polarnych za piżmowołem arktycznym.

"Wrogi świat" to produkcja wyreżyserowana przez zdobywcę Oskara, Guillermo Navarro, a jej producentami są nominowana do nagrody Emmy - Martha Holmes („Błękitna planeta”), zwycięzca nagrody Emmy Tom Hugh-Jones (“Planeta Ziemia II”), zwycięzca nagrody BAFTA Delbert Shoopman (“Przetrwać na wyspie z Bearem Gryllsem”). Napięcie buduje dodatkowo osoba gospodarza. Bear Grylls, który jest mistrzem survivalu, występuje w roli narratora wszystkich odcinków i zawsze pojawia się przed kamerą w początkowych i końcowych scenach. W polskiej wersji językowej będzie można usłyszeć natomiast głos Marcina Dorocińskiego, który w roli narratora przeprowadzi widzów przez „Wrogi świat”.

Sir David Attenborough w ekscytującej opowieści o świecie zwierząt! [ZDJĘCIA+ZWIASTUN]Zobacz więcej

- Przygoda z Wrogim światem była niezwykłym doświadczeniem. Bardzo ekscytującym i wciągającym bez reszty. Nie da się być obojętnym na zdjęcia, które udało się zarejestrować ekipie twórców tej produkcji. Część z nich zapierała dech w piersiach, część sprawiała, że łamał się głos. Ta opowieść pokazuje niejednokrotnie sceny, których wolelibyśmy nie widzieć, ale to właśnie one uświadamiają, jak wrogi jest świat widziany oczami zwierząt - powiedział Marcin Dorociński, lektor polskiej wersji serii "Wrogi świat".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×