"Wspaniałe stulecie". Mehmet Günsür zagrał najstarszego syna Sulejmana Wspaniałego. Jak dziś wygląda i co u niego słychać? Książe Mustafa bardzo się zmienił!

"Wspaniałe stulecie" to serial, dzięki któremu Polacy pokochali tureckie telenowele. Widzowie z zapartym tchem śledzili losy Sulejmana Wspaniałego i jego rodziny. Pamiętacie jego najstarszego syna- księcia Mustafę? W tę rolę wcielił się aktor Mehmet Günsür. Jak dziś wygląda? Co u niego słychać? Sprawdziliśmy!

Multimedia

"Wspaniałe stulecie" zapoczątkowało szał na tureckie seriale

Polscy widzowie od lat uwielbiają tureckie seriale. Produkcje znad Bosforu są nie tylko emitowane przez telewizję, ale coraz więcej pojawia się ich na platformach streamingowych. Prawdziwy boom na tureckie seriale rozpoczął się w Polsce w 2014 roku, kiedy to na TVP1 ruszyła emisja "Wspaniałego Stulecia". Produkcja szybko stała się hitem, bo pokazała widzowi coś, czego jeszcze nie było: historię Turcji, a do tego wspaniałe kostiumy i scenografię.

W główne role we "Wspaniałym Stuleciu" wcielili się m.in. Halit Ergencç i Meryem Uzerli. W rolę najstarszego syna Sulejmana Wspaniałego - księcia Mustafę - wcielił się Mehmet Günsür. Choć dzisiaj aktor zbliża się do pięćdziesiątki, nadal świetnie wygląda.

Tak dziś wygląda niezapomniany Sulejman Wspaniały. Czas się go nie ima!Zobacz więcej

Mehmet Günsür: kariera

Urodzony w Stambule 47-letni aktor swoją aktorską przygodę rozpoczął jako dziecko. Już jako siedmiolatek występował w różnych reklamach. Siedem lat później wystąpił w serialu "Mimozy przeszłości wiosny", w którym zagrał Sabiha. Po ukończeniu studiów zajął się muzyką- był wokalistą w zespole rokowym. Pracował także jako barman i model.

Największą popularność przyniosła mu główna rola w filmie Hamam z 1997 roku. Rok później produkcja zdobyła trzy nagrody na Festiwalu Filmowym w Ankarze, a Mehmet Günsür, po otrzymaniu nagrody „Odkrycie roku”, staje się najbardziej rozchwytywanym aktorem wśród tureckich filmowców. Jego kariera nabrała tempa. Aktor wystąpił w wielu tureckich, ale także i europejskich oraz amerykańskich produkcjach, za które otrzymywał kolejne nagrody.

Polscy widzowie najbardziej znają go z roli najstarszego syna Sulejmana Wspaniałego we "Wspaniałym stuleciu". Co ciekawe, aktor grał osiemnastolatka mając ponad trzydzieści lat!

Kostiumowy hit wraca do TV! Znamy szczegóły emisji. "Zranione ptaki" nie są hitem? Zobacz więcej

Mehmet Günsür: życie prywatne

Turecki aktor już jako mały chłopiec pokochał Włochy. Wraz z rodzicami spędzał tam wakacje i postanowił, że chce tam zamieszkać. Jego marzenie spełniło się w czasach liceum - to właśnie w tym kraju Mehmet Günsür się kształcił. Nie dziwi więc fakt, że jego żoną jest właśnie Włoszka. Z reżyserką filmów dokumentalnych Kateriną Mongio ożenił się w 2006 roku. Małżeństwo wspólnie zamieszkało na południu Włoch.

Aktor ma trójkę dzieci. W 2006 na świat przyszedł jego pierwszy syn- Ali. Cztery lata później urodziła się córka Maya, a po trzech kolejnych latach pojawiła się na świecie najmłodsza córka Chloe.

Mehmet Günsür prowadzi konto na Instagramie, które obserwuje ponad 900 tysięcy fanów. Zobacz na zdjęciach w galerii, jak aktualnie wygląda serialowy Mustafa.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Abi (gość)

  Bardzo przystojny aktor jako Mustafa cud-miód😉

  24.09.2022 00:04
 • Masza (gość)

  Bardzo mi się podobał w roli księcia Mustafy.

  23.09.2022 22:44
 • Masza (gość)

  Bardzo mi się podobał w roli księcia Mustafy.

  23.09.2022 22:44

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×