"Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem - Murad IV" odcinek 158. Śmierć sułtana Murada. Kösem ukrywa ciężarną Zarife [STRESZCZENIE ODCINKA+ZDJĘCIA]

Stan sułtana Murada jest coraz gorszy. Śmierć zbliżą się nieubłaganie. Przed momentem, w którym wyda ostatnie tchnienie chce być pewny, że pozbył się wszystkich, którzy mu zagrażali. Sprawdź, co wydarzy się w 158. odcinku serialu "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem - Murad IV"!

Multimedia

"Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem - Murad IV" odcinek 158. w poniedziałek, 6.08.2018 o godz. 16:05 w TVP1! - sprawdź program tv

Śmierć sułtana Murada (Metin Akdülger) od dawna była już tylko kwestią czasu. Murad pragnął jednak, aby wraz z jego śmiercią wygasła dynastia Osmanów. Kazał stracić swojego wuja Mustafę (Emin Gürsoy) oraz brata Ibrahima (Rıdvan Aybars Düzey). Dzięki Kösem (Nurgül Yeşilçay) Ibrahim jednak wciąż żyje.

Sułtan dowiaduje się, że Ibrahim jednak żyje! [STRESZCZENIE ODCINKA+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

W 158. odcinku serialu "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem - Murad IV" sułtanka Kosem dowiaduje się, że nałożnica księcia Ibrahima Zarife (Gizem Kala), jest w ciąży. W obawie, że sułtanowi Muratowi uda się zabić Ibrahima, postanawia ukryć ciężarną Zarife poza murami pałacu.

Stan Murada jest beznadziejny. Wciąż próbuje zgładzić ukrywanego przez matkę i siostrę Ibrahima. Do ostatniej chwili jest przy nim Kösem. - Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego wzięłam tylko ciebie do ogrodu? Dlaczego ciebie, a nie pozostałych twoich braci? Dlatego, że byłeś inny, miałeś w sobie coś innego. Miałeś w sobie ducha, który przynależał do mnie. Z ogromną odwagą i siłą. Ducha, który nie ugiął się przed nikim, nie akceptował niczego. To nas połączyło i rozdzieliło jednocześnie. Bardzo cię kochałam. Bardziej niż kogokolwiek innego. Kochałam cię... - zwraca się do syna. Sułtan umiera.

Oto jestem. Sułtan nad sułtanami. Władca świata, zdobywca Bagdadu. Sułtan Murad Han. Całe moje życie było jak poetycki dramat o sułtanie, który rządził mimo burzliwych czasów. Moje ciało umiera, ale prawdziwy ja - moja dusza, którą możesz odnaleźć w sobie, którą opiekuje się Bój - nie umrze.

Metin Akdülger, czyli sułtan Murad IV prywatnie. Poznajecie? [DUŻO ZDJĘĆ]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×