"Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem". Nowy serial twórców "Wspaniałego Stulecia"! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Sułtanka Kosem to kolejny wielki charakter z dynastii osmańskiej, który doczeka się ekranizacji! Producenci "Wspaniałego Stulecia" ogłosili, że ich nowy projekt "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem" pojawi się na antenie tureckiej telewizji tej jesieni! Kim jest Sułtanka Kosem, kto wcieli się w głównych bohaterów nowej produkcji twórców "Wspaniałego Stulecia"?

Multimedia

Kim jest Sułtanka Kosem?

Kösem to kolejna niezwykła postać z dynastii osmańskiej, jedna z najbardziej wpływowych kobiet w historii Osmanów. Podobnie jak dobrze znana wam Hurrem, Sułtanka Kosem posiadała ogromną władzę i autorytet. Ciekawostką jest, że była dużo większą intrygantką niż Sułtanka Hurrem, dlatego serial przedstawiający jej losy może okazać się jeszcze większym sukcesem niż "Wspaniałe stulecie". Kosem była żoną osmańskiego sułtana Ahmeda I i to właśnie dzięki niemu, a później dzięki synom zdobyła władzę w Imperium Osmańskim.

Kto zagra Sułtankę Kosem?

Po fantastycznej kreacji Meryem Uzerli, która prawie do końca wcielała się w postać Sułtanki Hurrem we "Wspaniałym Stuleciu", producenci stanęli przed trudnym zadaniem, by znaleźć równie mocną aktorkę do roli Kosem. Udział w kontynuacji "Wspaniałego Stulecia" zaproponowali: Bensu Soral, Sibel Kekilli, Tuba Büyüküstün i Beren Saat. Ostatecznie wybór padł na Beren Saat, a jej zdjęcia możecie zobaczyć w galerii. Jej młodszą wersję zagra Anastasia Thsilimpou .

Serial "Wspaniałe Stulecie" gościł wiele znanych aktorów i aktorek, więc nie będzie zaskoczeniem, że w nowej produkcji również pojawią się znane nazwiska. Pierwszą niespodzianką jest Hülya Avşar, żywa legenda, jedna z najseksowniejszych kobiet w tureckiej telewizji. Zagra Sułtankę Safiye. W serialu zobaczymy również Ekina Koç jako Sułtana Ahmeta.
Serial ma pojawić się w tureckiej telewizji na początku października. Pierwszy sezon będzie miał prawdopodobnie 30 odcinków każdy po 60 minut. Jeśli będzie cieszył się równie dużą popularnością co "Wspaniałe Stulecie" istnieje duża szansa, że stacja TVP zdecyduje się na jego emisję.

CZYTAJ TAKŻE:

AKTORKI Z TURECKICH SERIALI. TOP 10. NAJPIĘKNIEJSZYCH TURECKICH AKTOREK [GALERIA]
"TYSIĄC I JEDNA NOC" CZYLI WSPÓŁCZESNA OPOWIEŚĆ O WIELKIEJ MIŁOŚCI [ZDJĘCIA]
"IMPERIUM MIŁOŚCI". KIVANC TATLITUG CZYLI TURECKI BRAD PITT [ZDJĘCIA]

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • kasia (gość)

    Murad IV nie mehmed

    03.10.2016 11:21
  • sara (gość)

    witam wiem ze po sultance kösem bedzie mehmet 4 z sultanka ale kiedy

    20.09.2016 20:41
  • oliwka ayse mahpeyker kosem (gość)

    ostatnie moje zdanie niech wszyscy wiedzą , że kobiety w haremie miały ciężko , dlatego kosem od pocątku do końca jest dla mnie wyjątkową postacią.To przecież ona jest uznawana za najpotężniejszą sułtanką w imperium osmańsikim.

    27.08.2016 22:09
  • ^^ (gość)

    Gdzie można obejrzeć pierwszy odcinek wspaniałego stulecia kosem po polsku ? :) ^^

    10.08.2016 11:48
  • oliwka ayse mahpeyker kosem (gość)

    anastazja ,czyli sułtanka mahpeyker kosem urodziła się1589 a zmarła 1651 roku doczego nawiązuje kto jej nie lubi ,a też kobity w haremie kto ją lubi niech kobiety w haremie miały ciężko .dlatego zawsze będę za kosem od początku do końca

    05.08.2016 20:52
  • oliwka ayse mahpeyker kosem (gość)

    pewnie się zastanawiacie , dlaczego dałam sobie ,aż tyle imion to mószę was zaskoczyć.Oliwka poprostu ,ayse ponieważ tak miala na imię córka kosem i ahmeda I.a mahpeyker kosem te imiona dałam sobie dlatego,że kosem jest moją ulubioną postacią tuż po hurrem. sory za te objaśnienia.

    05.08.2016 20:37
  • jojo (gość)

    o ta kosem piekna..jak mop..no dna ten serial same pasztety..w tamtym stuleciu i uda i matka i synowie same ciacha..wyraziste laski,,a fcecinach..atu ksem srisem jak sluzba niczym aktorka nie swieci

    29.07.2016 03:29
  • pytanie (gość)

    czy będzie drugi sezon wspaniałego stulecia kosem i kiedy będzie emitowany w polsce

    04.07.2016 22:51
  • staszek z k.-k. (gość)

    kiedy beda nastepne odcinki sultanki kosem? 10.6.2016r. byl w programie 1 tv , pokazany ostatni odcinek ( 30-ty ) a wszystkich ma byc ponoc 72. teraz puszczane sa stare odcinki co kazdy juz widzial o sulejmanie. czy ten 30-ty odcinek sultanki kosem naprawde byl ostatnim odcinkiem tej serii?

    14.06.2016 09:35
  • Gość (gość)

    Na jakiej stronie mogę znaleźć odcinki wspaniałego stulecia sułtanka kösem? ? Na You tubie są tylko te odcinki co były w telewizji. PLS ten serial strasznie wciąga

    13.06.2016 20:23
  • Sułtanka kösem (gość)

    Błagam żeby sultanka kösem dalej leciała w tvp prosze! To najlepszy serial... Lepszy od wspaniałego stulecia!!!

    13.06.2016 18:47
  • eka (gość)

    na jakim seriale to leci

    05.05.2016 13:03
  • ahmed (gość)

    Ahmed w ostatin odcinku 1 sezonu umrze

    03.05.2016 20:56
  • monika (gość)

    fajny ten film polecam

    29.04.2016 08:53
  • Akubana (gość)

    zupełnie inna bajka niż Sulejmam, tamten serial jest naturalny jak życie a tu tylko pałac jakby Ahmed tylko siedział w domu i nic nie robił, niebo a ziemia między serialami, chociaż ten sam reżyser

    25.04.2016 22:27
  • kosem wspaniale stulecie (gość)

    kosem wie ktos moze ile jest odcinkow,skonczylem na odcinku 20-2 czyki jakies 42 odcinki a nie moge znalesc dalszych

    06.04.2016 18:45
  • Paweł (gość)

    Popieram Wilka. Dajcie w Polsce bezwzględnie Kosem

    22.03.2016 17:09
  • Biały Wilk (gość)

    J.Piłsudski Ty tempaku.... Jak byś ogarniał choć troszkę historie wiedział byś ze Polska i Turcja za czasów Osmańskich była wielkim sojusznikiem walczyła nawet ramie w ramie w paru bitwach... Wystarczy zobaczyć miasto Adampol w Turcji żeby zobaczyć wpływ polski i przyjaźń... Ja rozumiem niechęć do ciapatych ale turcy to nie ciapki... Po za tym Adampol jest tez na lubelszczyźnie i tam tez można znaleźć wiele dowodów przyjaźni z tamtego okresu

    22.03.2016 16:58
  • Biały Wilk (gość)

    J.Piłsudski Ty tempaku.... Jak byś ogarniał choć troszkę historie wiedział byś ze Polska i Turcja za czasów Osmańskich była wielkim sojusznikiem walczyła nawet ramie w ramie w paru bitwach... Wystarczy zobaczyć miasto Adampol w Turcji żeby zobaczyć wpływ polski i przyjaźń... Ja rozumiem niechęć do ciapatych ale turcy to nie ciapki... Po za tym Adampol jest tez na lubelszczyźnie i tam tez można znaleźć wiele dowodów przyjaźni z tamtego okresu

    22.03.2016 16:58
  • J.Piłsudski (gość)

    Tylko nie puszczajcie tego w Polsce , jebać turcje tu jest Polska!

    11.03.2016 16:11
NowszeStarsze