"Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem". Nowy serial twórców "Wspaniałego Stulecia"! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Sułtanka Kosem to kolejny wielki charakter z dynastii osmańskiej, który doczeka się ekranizacji! Producenci "Wspaniałego Stulecia" ogłosili, że ich nowy projekt "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem" pojawi się na antenie tureckiej telewizji tej jesieni! Kim jest Sułtanka Kosem, kto wcieli się w głównych bohaterów nowej produkcji twórców "Wspaniałego Stulecia"?

Multimedia

Kim jest Sułtanka Kosem?

Kösem to kolejna niezwykła postać z dynastii osmańskiej, jedna z najbardziej wpływowych kobiet w historii Osmanów. Podobnie jak dobrze znana wam Hurrem, Sułtanka Kosem posiadała ogromną władzę i autorytet. Ciekawostką jest, że była dużo większą intrygantką niż Sułtanka Hurrem, dlatego serial przedstawiający jej losy może okazać się jeszcze większym sukcesem niż "Wspaniałe stulecie". Kosem była żoną osmańskiego sułtana Ahmeda I i to właśnie dzięki niemu, a później dzięki synom zdobyła władzę w Imperium Osmańskim.

Kto zagra Sułtankę Kosem?

Po fantastycznej kreacji Meryem Uzerli, która prawie do końca wcielała się w postać Sułtanki Hurrem we "Wspaniałym Stuleciu", producenci stanęli przed trudnym zadaniem, by znaleźć równie mocną aktorkę do roli Kosem. Udział w kontynuacji "Wspaniałego Stulecia" zaproponowali: Bensu Soral, Sibel Kekilli, Tuba Büyüküstün i Beren Saat. Ostatecznie wybór padł na Beren Saat, a jej zdjęcia możecie zobaczyć w galerii. Jej młodszą wersję zagra Anastasia Thsilimpou .

Serial "Wspaniałe Stulecie" gościł wiele znanych aktorów i aktorek, więc nie będzie zaskoczeniem, że w nowej produkcji również pojawią się znane nazwiska. Pierwszą niespodzianką jest Hülya Avşar, żywa legenda, jedna z najseksowniejszych kobiet w tureckiej telewizji. Zagra Sułtankę Safiye. W serialu zobaczymy również Ekina Koç jako Sułtana Ahmeta.
Serial ma pojawić się w tureckiej telewizji na początku października. Pierwszy sezon będzie miał prawdopodobnie 30 odcinków każdy po 60 minut. Jeśli będzie cieszył się równie dużą popularnością co "Wspaniałe Stulecie" istnieje duża szansa, że stacja TVP zdecyduje się na jego emisję.

CZYTAJ TAKŻE:

AKTORKI Z TURECKICH SERIALI. TOP 10. NAJPIĘKNIEJSZYCH TURECKICH AKTOREK [GALERIA]
"TYSIĄC I JEDNA NOC" CZYLI WSPÓŁCZESNA OPOWIEŚĆ O WIELKIEJ MIŁOŚCI [ZDJĘCIA]
"IMPERIUM MIŁOŚCI". KIVANC TATLITUG CZYLI TURECKI BRAD PITT [ZDJĘCIA]

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • fanka (gość)

    "Kosem" fajny Serial - powiedziałabym nawet , że jest w nim Więcej intryg

    10.03.2016 10:58
  • Pozdrawiam (gość)

    Lepiej sobie Ertugrula obejrzyjcie... 100 razy lepszy film - i w Turcji wygrał z tą podróbką Kosem. A ogólnie Jodha i Akbar albo biografia Buddy czy Mahabharata czyli Bhagavad-Gita to perełki w stosunku do tureckiej twórczości.

    26.02.2016 15:03
  • mmagpie (gość)

    Polecam gorąco !

    25.02.2016 22:54
  • a.k (gość)

    polecam,obejrzałam 13 odcinków

    17.02.2016 17:27
  • oliwka (gość)

    postanowiłam sobie,że gdy skończy się wspaniałe stulecie to będę odlądać dalszy ciąg,czyli wspaniałe stulecie kosem

    15.02.2016 13:08
  • K (gość)

    Czekam z niecierpliwością :)

    01.02.2016 22:15
  • oliwka (gość)

    dzisiaj oglądałam Wspaniałe stulecie Kosem nawet spoko.

    31.01.2016 18:30
  • Kasia (gość)

    Obie coś w sobie mają

    23.01.2016 17:34
  • on (gość)

    Oglądam WS Kosem każdy odcinek na YT serial jest świetny tak jak poprzedni. A brunetka wymiata jest o wiele zdolniejsza o d swojej młodszej wersji , może to zasługa doświadczenia. Zobaczcie ostatnie 10 minut 9 odcinka. Świetna prawie sam się poryczalem. A nie jestem placzliwy

    20.01.2016 06:08
  • Dlaczego w zdjęciach jest pokazana dziewczynka w brąz włosach , a później dziewczyna w blond włosach? (gość)

    Pooglądałam Kosem i nie widziałam nigdzie tej dziewczynki tylko aktorkę grającą Kosem jako nastolatkę i dorosłą kobietę , więc co to za dziewczynka??? Nie mogli jej dać od razu do serialu , a nie pokazywać najpierw blondynkę a później brunetkę (bardziej by to pasowało według koloru włosów i widoczna byłaby różnica wieku między dorosłą , a młoda Kosem.

    18.01.2016 19:17
  • Lui (gość)

    W sumię obejrzałabym to,wiem że na jakimś fanpage serialu o Kosem na facebooku tłumaczą odcinki i są z polskimi napisami.Można zobaczyć z ciekawości bo nie wiadomo czy TVP będzie emitować ten serial.A jeśli już to pewnie ze sporym poślizgiem, najpewniej po emisji całości sezonów w Turcji.Historia Kosem to też ciekawy materiał na scenariusz filmowy z pewnością ,także jeśli aktorzy są dobrani równie dobrze jak do serialu o losach Sułtana Sulejmana to będzie to równie dobra fabuła zapewne.Obejrzymy, zobaczymy...

    08.01.2016 14:07
  • GZO (gość)

    Narazie transmiyuja go w Turcji poczekamy pewnie jak skończy sie to wspaniałe stulecie co teraz puszczaja bo za 2 mieisące sie to skończy pewwnie będom puszczać to a co do roli Kosem to Sibel Kekilli byla najgorszom opcjom przeszłość jej wplyneła by na ocene filmu i postaci

    28.12.2015 19:29
  • WSP <3 <3 <3 (gość)

    Jak widzę wypowiedzi tych dziecinek : "Hurrem najnajanajlepsza" , to mnie krew zalewa. Serialu WSP Sułtanka Kosem nie widziały , historii nie studiowały , oglądały tylko WSP i chyba uzależniły się od Hurrem. Co z tego , że osoby lepiej wyedukowane piszą : " Kosem , była o wiele sprytniejsza i bardziej przebiegłą sułtanką" . Taka dziecinka i tak powie , że Hurrem jest lepsza itp.

    26.12.2015 15:56
  • gość (gość)

    Dużo pisze się o serialu "Kosem" ale jakoś nie mogę znaleźć go telewizji. Niech mnie ktoś uświdomi gdzie on jest emitowany. Miał być na początku października

    26.12.2015 10:04
  • Oliwia (gość)

    Ja bardzo chętnie obejrzę ten serial i nie hejtujcie Kosem skoro nawet jeszcze nie oglądaliście. PS nie obrażać blondynek!

    24.12.2015 00:21
  • Bulwa (gość)

    Hurrem wymiata to ona jest Haseki hurrem sultan i

    02.12.2015 16:47
  • Roksana (gość)

    Historycznie Hurrem wcale nie była wielką pięknoscią. A serial opiera się na faktach (choć oczywiscie w pełnienie przedstawia prawdy). Nie ma co gadać, że ta czy tamta lepsza bo patrzycie tylko na to co było w serialu. Jakbyscie się zainteresowali historią to byscie zobaczyli jak krwawa była tamta rzeczywistosć.

    01.12.2015 17:32
  • mmm (gość)

    ładna