"Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem" odcinek 16. Anastazja czuwa przy sułtanie, a zbuntowany lud atakuje seraj! [ZDJĘCIA]

Coraz goręcej robi się w Konstantynopolu, gdzie sułtana opanowała czarna ospa. Czy dojdzie do rebelii? Sprawdź, co wydarzy się w 16. odcinku serialu "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem"!

Multimedia

"WSPANIAŁE STULECIE: SUŁTANKA KOSEM" ODCINEK 16. W ŚRODĘ, 18.05.2016 O GODZ. 18:35 W TVP1!

Ahmed (Ekin Koç) wciąz cierpi na czarną ospę. Zachorował także książę Mustafa - w seraju nie ma więc świadomie sprawującego władzę sułtana, ani potencjalnego władcy. Wszyscy martwią się, co będzie, gdy o wszystkim dowie się lud.

W 16. odcinku serialu "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem" czuwająca przy synku Halime (Aslihan Gürbüz) dowiaduje si, że jedna z faworyt sułtana, Rasza, jest w ciąży. Pod pretekstem ochrony jej i przyszłego następcy tronu, kobieta opuszcza seraj. W drodze do innego pałacu zostaje jednak zamordowana.

Anastazja (Anastasia Tsilimpiou) nie bacząc na ostrzeżenia, nie odstępuje chorego sułtana (Ekin Koç), który raz na jakiś czas odzyskuje przytomność.
- Nie boisz się ryzyka, jakie niesie za sobą choroba? - pyta Ahmed.
- Nie, a Ty?
- Ja boję się tego, że nie zdążę spełnić swoich marzeń... Mustafa jest za młody... nie chcę go zostawiać... Mustafa! Czy z nim wszystko w porządku? - pyta zaniepokojony sułtan.
- Tak... nie martw się - kłamie Anastazja, po czym dodaje: - Zamknij oczy, wyobraź sobie, że jesteś na wojnie, którą właśnie wygrałeś. Wracasz na swoim koniu, a wszyscy witają cię z zachwytem. Całe miasto jest szczęśliwe, ludzie rzucają ci kwiaty pod nogi i życzą długiego życia, a ty... wracasz do mnie...
- Czekasz na mnie w sekretnym ogrodzie, z kwiatami jasminu... one piękniej pachną, gdy jesteś w pobliżu. Podchodzę i cię przytulam. Jestem taki szczęśliwy, Bogu dzięki! - kończy sułtan.

Tymczasem, zbuntowany lud atakuje seraj! Mieszkańcy pałacu postanawiają uciekać. Tylko sułtanka Handan (Tülin Özen) nie chce zostawiać syna. Także Halime nie udaje się ze wszystkimi do schronu. Zamyka się w komnacie z chorym Mustafą. W pałacu pozostaje również Anastazja, która postanawia sama zmierzyć się ze wzburzonym tłumem.

CZYTAJ TAKŻE:

"WSPANIALE STULECIE: SUŁTANKA KOSEM". W KTÓRYM ODCINKU POJAWI SIĘ BEREN SAAT? [WIDEO+ZDJĘCIA]
"WSPANIAŁE STULECIE: SUŁTANKA KOSEM". STAN SUŁTANA POGARSZA SIĘ! AHMED UMRZE? [ZDJĘCIA]

Zobacz galerię

Jacek Kurski zapowiada polskie "Wspaniałe stulecie" i koniec tureckich telenowel

Komentarze

Skomentuj
  • Ahmed (gość)

    Szkoda xe moj ulubieniec zachorowal

    09.01.2020 12:16

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×