"Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem" odcinek 78. Śmierć Iskendera! Jak umrze syn sułtanki Safiye? [ZDJĘCIA]

Odkąd Iskender dowiedział się, że jest synem sułtanki Safiye, chce dostać wszystko to, co mu się należy. Po upozorowaniu jego śmierci, w końcu chce ujawnić, że żyje. Sprawdź, co wydarzy się w 78. odcinku serialu "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem"!

Multimedia

"WSPANIAŁE STULECIE: SUŁTANKA KOSEM" ODCINEK 78. WE WTOREK, 20.09.2016 O GODZ. 18:35 W TVP1!

Iskender (Berk Cankat) chce zostać sułtanem. Chce także zemścić się na Kösem (Beren Saat), która nie tylko odrzuciła jego miłość, ale także pragnęła jego śmierci. Teraz sułanka jest już prawie pewna, że mimo zapewnień Zulfikara (Mete Horozoglu), Iskender żyje.

W 78. odcinku serialu "Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem" Iskender postanawia porozmawiać z Kösem.
- Jak możesz? Jedno moje słowo i cię zabiją! - wskazuje Kösem zaskoczona widokiem Iskendera. - Co jest ważniejsze od twojego życia? - pyta.
- Ty jesteś. Wszystko, co się ze mną dzieje, dzieje się przez ciebie! Mimo, że byłem niewinny, ty wysłałaś mnie na śmierć! Widziałaś we mnie niebezpieczeństwo dla ciebie i twoich dzieci. A terz co się dzieje? Tracisz wszystko, co masz i dopóki żyję, będziesz traciła - grozi Iskender.
- Właśnie dlatego i tak umrzesz.
- Prędzej czy później zasiądę na tronie, a w tym dniu zabiję twoje dzieci i zostaniesz całkiem sama!
- Kto wie, byc może kiedyś będziesz miał wszystko - tron, sułtanat. Ale nigdy nie będziesz mieć mnie, Iskenderze!

Iskender decyduje się odpłynąć na jakiś czas. Żegnają go Humashah (Vildan Atasever) i Zülfikar. - To ostatni raz kiedy musimy się rozłączyć - zapewnia Iskender, po czym spostrzega skrzynię. Pyta Zülfikara, co w niej jest. Ten odpowiada, ze to miecz, który należał do ojca Iskendera. - Dopóki będziesz z dala od swojej rodziny, chcę, abyś miał coś, co do niej należy blisko siebie - wskazuje Zülfikar. Humashah nie chce rozstawać się z bratem, ale Iskender obiecuje, że jak tylko zbierze armię wróci po to, co powinno być jego. Kiedy statek odpływa, Iskender otwiera skrzynię. W momencie, w którym bierze miecz do rąk, uruchamia mechanizm wybuchowy. Cały statek staje w płomieniach. Słyszą wybuch i widząc statek w ogniu, Humashah wpada w szał. Iskender nie żyje.

Zobacz galerię

CZYTAJ TAKŻE:

"WSPANIAŁE STULECIE: SUŁTANKA KOSEM". SUŁTAN OSMAN ŻENI SIĘ Z CÓRKĄ SĘDZIEGO RELIGIJNEGO [ZDJĘCIA]
"WSPANIAŁE STULECIE: SUŁTANKA KOSEM" - ILE ODCINKÓW MA TURECKI SERIAL? KIEDY KONIEC?

Jacek Kurski zapowiada polskie wspaniałe stulecie:

Komentarze

Skomentuj
 • terka (gość)

  jestem bardzo ciekawa czy beda dalsze odcinki Sultanki

  20.09.2016 11:38
 • Sprawiedliwy (gość)

  Sułtan Osman poniesie srogą karę, zostanie stracony, jego mali synowie także,

  19.09.2016 17:10
 • fan serialu (gość)

  Ludzie, nie podniecajcie się tak bardzo filmem. To tylko fikcja literacka i nie musi pokrywać się z faktami historycznymi .Kawałek taśmy a rodzi tyle nieporozumień. Gdyby nic się w filmie nie działo, nikt by go nie oglądał. A aktorzy tylko wcielają się w postaci. Więc spoko.

  18.09.2016 20:33
 • fani Safiye <3 (gość)

  według histori prawdziwy Iskender-Yahya zginął w Od 1603 roku, Yahya wykonywał liczne podróże do północnej i zachodniej Europy, aby zyskać poparcie dla jego roszczeń wobec tronu (Odwiedził Florencję, Madryt, Rzym, Kraków, Antwerpię, Pragę i inne miasta). W latach 1614 i 1617 spiskował z prawosławnymi biskupami serbskimi w Kosowie i z rzymskokatolickimi biskupami w ramach swojej strategii zdobycia Osmańskiego tronu. Kilka lat później, z pomocą Kozaków dońskich i zaporoskich, poprowadził flotę 130 statków i bezskutecznie zaatakował Stambuł. Zmarł w 1649 roku na czarnogórskim wybrzeżu, gdzie był zaangażowany w bunt zorganizowany przez biskupów rzymskokatolickich Szkodry i Baru. a nie kuźwa w stambule jak to w filmie :D więc dobrze byłoby go widzieć w II sezonie jak i tez wiadomo był sułtanem <3

  17.09.2016 13:14
 • Animowy fan serial (gość)

  Jakby Kosem powiedziala prawde kto zabił matke Osmanowi to by nie doszło do tragedii .

  17.09.2016 12:54
 • pietrek (gość)

  Już ja to widze jak Iskender umarł pewnie za pare odcinków znowu się pojawi i jakims cudem uszedł z życiem :).

  17.09.2016 10:58
 • aswedcc (gość)

  szkoda , że Kesem wychowała rakiego bandytę , powinien umierać w męczarniach ten padalec osman .brak własnego rozumu Tylko sterowany przez wrogow

  16.09.2016 22:55

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×