Wspomnienie: Grace Kelly w TCM już 12 listopada

12 listopada TCM zaprasza widzów na wieczór z niezapomnianą aktorką srebrnego ekranu lat 50.: Grace Kelly, która tego dnia kończyłaby 84 lata.

Multimedia

WSPOMNIENIE: GRACE KELLY

12 listopada od 21:00 Grace Kelly nazywana lodową księżniczką srebrnego ekranu w rzeczywistości była ciepłą osobą, która potrafiła zejść z piedestału i pochylić się nad problemami dzieci i osób dyskryminowanych.

Przez karierę w Hollywood przeszła jak błyskawica, mimo to odcisnęła trwały ślad w historii kina. Wieczór poświęcony aktorce, której niezapomniana uroda, styl, talent oraz hitoria miłości niczym z bajki, na zawsze uczyniły ją ikoną kina już 12 listopada w TCM.

WYŻSZE SFERY (1956) 12 listopada o 21:00 Musicalowa wersja "Filadelfijskiej Opowieści". Zazdrosny dżentelmen, C.K. Dexter-Haven (Bing Crosby) wraz ze wścibskim reporterem (Frank Sinatra) postanawia zrujnować wesele swojej byłej żony (Grace Kelly). W tym celu organizuje festiwal jazzowy w trakcie weekendu, w który ma się odbyć ślub Tracy. Na miejsce prób wybiera dom sąsiadujący z jej posiadłością. W dniu ślubu stara się jej uprzykrzyć przygotowania grając ich ulubioną piosenkę. Gdy Tracy oskarża go, że specjalnie hałasuje, Dexter wyznaje, że nadal ją kocha.

MOGAMBO (1953) 12 listopada o 23:10 John Ford ukazuje historię miłosnego trójkąta w otoczeniu afrykańskiej dżungli. Victor Marswell (Clark Gable) jest myśliwym w Kenii. Pewnego dnia zostaje wynajęty, by poprowadzić ekspedycję badawczą antropologa Donalda Nordleya przez dżunglę. Podczas wyprawy żona badacza - Linda (Grace Kelly) stara się uwieść Marswella. Kiedy zostaje odrzucona zrobi wszystko, aby zemścić się na Victorze.

Remake filmu "Red Dust" z 1932 roku, w którym główną rolę również zagrał Clark Gable.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×