Wszystkich Świętych 2020. Wspominamy aktorów, dziennikarzy, sportowców i muzyków, którzy odeszli w 2020 roku. Kto zmarł w 2020 roku?

W 2020 roku pożegnaliśmy wielu znakomitych aktorów, muzyków, sportowców, dziennikarzy i osobowości telewizyjnych. Jeszcze raz oddajmy im hołd i wspomnijmy ich nazwiska, które zapisały się na kartach historii. Kto zmarł w 2020 roku?

Multimedia

Wspominamy zmarłych w 2020 roku

W Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny dopada nas refleksja nad kruchością życia. Zwłaszcza w tym czasie, gdy na całym świecie szaleje pandemia koronawirusa, myślimy o przemijaniu i wspominamy tych, których pożegnaliśmy w ostatnich miesiącach. Każdy z nas przeżył smutne chwile rozstania z bliskimi, a w 2020 roku odeszło od nas także wiele znanych w Polsce i na całym świecie osób.

Bliscy i przyjaciele pożegnali Dariusza Gnatowskiego! W Krakowie odbyła się msza żałobna w intencji aktora. Kiedy pogrzeb?Zobacz więcej

Na początku mijającego właśnie roku światem wstrząsnęła wiadomość o tragicznej śmierci legendy NBA. Koszykarz i zdobywca Oscara Kobe Bryant zginął w katastrofie śmigłowca lecącego nad Kalifornią. Oprócz niego, na pokładzie było jeszcze 8 innych osób, w tym 13-letnia córka Bryanta, Gianna. Kilka dni później doszła do nas informacja o śmierci Kirka Douglasa - aktora "Złotego wieku Hollywood", który zagrał w 91 filmach, a sam wyprodukował aż 30. Ojciec innego znanego aktora, Michaela Douglasa, miał 103 lata.

Cała Polska opłakiwała z kolei jednego z najbardziej zasłużonych polskich muzyków, założyciela zespołu Budka Suflera, Romualda Lipko. Smutek zagościł w naszych sercach także wtedy, gdy okazało się, że zmarł Paweł Królikowski - aktor i juror programu "Twoja twarz brzmi znajomo", a także m.in. niezapomniany Brunner z serialu "Stawka większa niż życie", Emil Karewicz, dr Koziełło z "Klanu", Andrzej Strzelecki, wybitny muzyk Piotr Szczepanik oraz zwycięzca 1. polskiej edycji "X-Factor", Gienek Loska.

Kuba Wojewódzki żegna Gienka Loskę. "Nigdy nie było nam po drodze"Zobacz więcej

W 2020 roku świat pożegnał również Ennio Morricone - wybitnego kompozytora, który stworzył muzykę do ponad 500 filmów oraz Kelly Preston - aktorkę, żonę Johna Travolty, która przegrała walkę z rakiem piersi. Tuż przed Dniem Wszystkich Świętych dowiedzieliśmy się, że we śnie zmarł jeden z najpopularniejszych odtwórców roli Jamesa Bonda, Sean Connery. Kto jeszcze odszedł od nas w 2020 roku? Aktorzy, filmowcy, dziennikarze, muzycy oraz osobowości telewizyjne, którzy zmarli w 2020 roku znajdują się w naszej galerii.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×