"Wszystkie pieniądze świata". Christopher Plummer nie żyje. Kanadyjski aktor i laureat Oscara miał 91 lat

Nie żyje Christopher Plummer, kanadyjski aktor i laureat Oscara za drugoplanową rolę w filmie "Debiutanci". Plummer miał na swoim koncie wiele wybitnych kreacji teatralnych i filmowych. Odszedł w wieku 91 lat.

Multimedia

Nie żyje Christopher Plummer

Christopher Plummer był jednym z najsłynniejszych kanadyjskich aktorów. 5 lutego 2021 r. media obiegła informacja o jego śmierci. Smutną wiadomość przekazali jego najbliżsi. Lou Pitt, który prawie 50 lat był jego menedżerem wydał poruszające oświadczenie.

Chris był niezwykłym człowiekiem, który głęboko kochał i szanował swój zawód, ze wszystkimi staroświeckimi manieryzmami, autoironicznym humorem i muzyką słów. Był narodowym skarbem, który cieszył się ze swoich kanadyjskich korzeni. Przez sztukę i człowieczeństwo dotykał naszych serc, a jego legendarne życie przetrwa dla przyszłych pokoleń. Zawsze będzie z nami - czytamy.

Kevin Spacey wyrzucony z obsady. Nowa data premiery filmu Ridleya ScottaZobacz więcej

Christopher Plummer miał 91 lat i wiele wybitnych kreacji teatralnych i filmowych na swoim koncie. Oprócz oscarowej roli w filmie "Debiutanci" zagrał także w słynnym musicalu ''Dźwięki muzyki'', filmie "Na Noże" czy "Informator".

To on zastąpił Kevina Spacey w filmie "Wszystkie pieniądze świata", po tym jak Sony Pictures podjęło decyzję o usunięciu go z filmu w związku z oskarżeniami o molestowanie. -Razem walczyliśmy o tę samą rolę już miesiące temu. W pewien zabawny, ironiczny sposób wróciło to do mnie - tłumaczył wtedy Plummer.

Zobacz galerię

Źródło: Cover Video, x-news

Komentarze

Skomentuj
 • Basia (gość)

  Wspaniały aktor ,klasa sama w sobie

  11.02.2021 18:21
 • Jotgie

  Najlepiej go pamiętam z filmu, w którym grał księdza w Watykanie, wymykał się i pomagał żydom.

  06.02.2021 20:53
 • fan (gość)

  szkoda, dobry był.

  05.02.2021 23:13

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×