"Wszystko jest iluminacją", "Oszukać przeznaczenie 2" - Premiery kwietnia w TCM!

Zobacz, co jeszcze TCM wyemituje w kwietniu!

Multimedia

PREMIERY MIESIĄCA:

NA ZAMÓWIENIE: SZTUKA POLSKIEGO PLAKATU FILMOWEGO

[niedzielę 14 kwietnia o 19:55, dokument TCM](premiera w //www.telemagazyn.pl/program-tv/1000008183591,na_zamowienie_sztuka_polskiego_plakatu_filmowego,id,t.html)

Wyobraź sobie plakat filmowy bez zdjęcia gwiazdy, bez kadrów z filmu, bez oczywistego nawiązania do samego obrazu.

Zanim nastała era zglobalizowanej rozrywki, która przyniosła za sobą uniwersalne podejście do plakatu filmowego, w Polsce dzięki wolności artystycznej danej grupie uznanych malarzy i grafików narodził się unikalny ruch, który przyczynił się do wykreowania jednych z najoryginalniejszych i najbardziej inspirujących plakatów filmowych.

Od malarskich początków, po złoty czas innowacji, zintegrowanego projektowania graficznego i typografii lat 50-tych i 60-tych do zaniku w postkomunistycznej Polsce, "Na zamówienie: Sztuka polskiego plakatu filmowego" przedstawia okoliczności narodzin gatunku plakatu filmowego w ramach polskiej szkoły plakatu, jego społeczne i estetyczne znaczenie oraz zainteresowanie jakie budzi współcześnie.

W dokumencie występują: Wojciech Fangor, Andrzej Klimowski, Andrzej Krajewski, Waldemar Swierzy, Andrzej Pągowski, James Victore, Martin Scorsese, Agnieszka Holland, Andrzej Wajda, Milton Glazer.

WSZYSTKO JEST ILUMINACJĄ

premiera w niedzielę 14 kwietnia o 21.00

reż. Live Schreiber, wyst. Elijah Wood, Eugene Hutz, Boris Leskin, Drama/ Comedy, 2005, USA, 106 min., kolor

"Wszystko jest iluminacją" to opowieść o młodym amerykańskim Żydzie odwiedzającym Ukrainę z zamiarem odnalezienia kobiety, która ocaliła życie jego dziadka podczas II wojny światowej. Podróż bohatera jest pełna niecodziennych, często zupełnie absurdalnych przygód. Na swej drodze Jonathan spotyka także wielu nietuzinkowych ludzi. Z biegiem czasu, podróż podjęta z myślą o dziadku, staje się osobistą wyprawą bohatera, która uświadamia mu wagę takich wartości jak pamięć historyczna o Holocauście, a także przyjaźń i miłość.

OSZUKAĆ PRZEZNACZENIE 2

premiera w sobotę 27 kwietnia o 21:00

reż. David R. Ellis, wyst. Ali Larter, A.J Cook, Michael Landes, horror, 2003, Kanada/USA, 90 min. kolor

Sequel trzymającego w napięciu horroru o losach amerykańskich nastolatków uciekających przed śmiercią.

Clear Rivers, jedyna ocalała z pierwszej części filmu dobrowolnie zgłasza się do szpitala psychiatrycznego z nadzieją, że uchroni się w nim przed tragicznym losem. Dziewczyna żyje w bezustannym strachu przed śmiercią, która dosięgnęła już jej przyjaciół, którzy ocaleli z pamiętnego lotu numer 180. Można by ją uznać za szaloną, obawa ta jest jednak w pełni uzasadniona...

Nowa bohaterka filmu, Kimberly Corman doświadcza wizji straszliwego wypadku na trasie, którą będzie jechać wraz z przyjaciółmi na weekendowy wyjazd. Chcąc zapobiec katastrofie, blokuje wjazd pojazdów na autostradę. Mimo to, wszystko zaczyna się toczyć tak jak chwilę wcześniej w jej wyobraźni. Czy bohaterom uda się przechytrzyć czyhającą na nich śmierć?

POLECANE W TYM MIESIĄCU

14.04 o 23:10 Pieskie popołudnie (1975)

Mężczyzna napada na bank, aby zdobyć pieniądze na sfinansowanie operacji zmiany płci swojego kochanka.

18.04 o 23:00 Akademia Policyjna (1984)

Grupa nieudaczników postanawia zapisać się do Akademii Policyjnej, która zgodnie z rozporządzeniem nowej pani burmistrz otworzyła swoje podwoje dla wszystkich chętnych.

26.04 o 15:00 Co się zdarzyło Baby Jane? (1962)

Baby Jean w dzieciństwie podbijała serca kinowej publiczności. Gdy dorosła, Hollywood o niej zapomniało, a triumfy na srebrnym ekranie zaczęła święcić jej siostra - Blanche. Jednak tajemniczy wypadek nagle przerwał jej karierę. Po latach jako stare panny mieszkają razem w wielkim domu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×