Wybory 2020. TVP organizuje debatę kandydatów na prezydenta RP. Kto weźmie w niej udział? Kiedy oglądać?

Telewizja Polska organizuje debatę wyborczą kandydatów na prezydenta RP. Poprowadzi ją Michał Adamczyk. Kto pojawi się w studio TVP? Czy debatować będą wszystkie osoby biorące udział w wyborach?

Multimedia

Debata wyborcza w TVP - kiedy się odbędzie?

Przeprowadzenie debaty wyborczej jest ustawowym obowiązkiem publicznego nadawcy w danym kraju. W związku z tym, Telewizja Polska pokaże trwającą godzinę "Debatę" na antenach TVP1 i TVP Info w środę, 6 maja 2020 roku. Prowadzącym będzie Michał Adamczyk.

Rząd chce wprowadzić podatek od... seriali. Zapłacimy więcej za Netflixa, HBO GO i inne platformy streamingowe?Zobacz więcej

Z powodu pandemii koronawirusa, w czasie debaty w studio TVP obecni będą tylko kandydaci na prezydenta. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli już Andrzej Duda, Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz i Krzysztof Bosak. - Zdajemy sobie sprawę, że debaty to fundamentalny element wyborów, każdy Polak powinien poznać wizję sprawowania prezydentury przez kandydatów, nie uchylamy się więc od takiej debaty i wzywamy do tego wszystkich kandydatów - powiedział rzecznik PSL Miłosz Motyka.

Małgorzata Kidawa-Błońska i Szymon Hołownia wciąż nie udzielili odpowiedzi na zaproszenie do udziału w debacie. "Debata" rozpocznie się o godz. 20:30.

Kinga Duda wystąpi w "Tańcu z gwiazdami"? Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: TVN24/x-news

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×