"Wyprawa na dno: Ucieczka z Alcatraz". Tajemnice najsłynniejszego więzienia świata ujawnione!

Alcatraz zasłynęło jako więzienie, z którego nie ma ucieczki. Wyspę, na której wznosi się ponura twierdza, dzielą od lądu zaledwie dwa kilometry, ale na więźniów czekały zabójcze prądy, gęsta mgła i krwiożercze rekiny.

Multimedia

"Wyprawa na dno: Uczieczka z Alcatraz" niedziela, 18 sierpnia, godz. 22:00 na National Geographic - sprawdź program tv

Alcatraz. Diabelska Wyspa. Skała. Najlepiej strzeżone więzienie na świecie. Działało w latach 1934 -1963. Odbywali w nim karę m.in. Al Capone, Machine Gun Kelly oraz słynny psychopata Robert Stroud, znany jako Ptasznik z Alcatraz. Przez prawie 30 lat kolejni więźniowie marzyli o tym, by zbiec z twierdzy. 21 marca 1963 r., na wniosek prokuratora generalnego Roberta Kennedy'ego, więzienie zostało zamknięte. Koszty jego utrzymania okazały się zbyt wysokie. Obecnie znajduje się tam muzeum licznie odwiedzane przez turystów - rocznie ponad 1,3 miliona zwiedzających!

11. sezon serialu wkrótce na TV4! Anna Bosak dołączyła do obsady!Zobacz więcej

Alcatraz zasłynęło jako więzienie, z którego nie ma ucieczki. Wyspę, na której wznosi się ponura twierdza, dzielą od lądu zaledwie dwa kilometry, ale na więźniów czekały zabójcze prądy, gęsta mgła i krwiożercze rekiny. Aby zrozumieć te siły, badacze wykorzystali najnowocześniejsze technologie, by wirtualnie „osuszyć” Zatokę San Francisco. Pozbawiona wody, okazuje się fascynującym miejscem, pełnym spękań po trzęsieniach ziemi. Jakie tajemnice odkrywa?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×