"Wyszyński - zemsta czy przebaczenie". Prezydent Andrzej Duda i Małgorzata Kożuchowska na premierze filmu o kardynale Wyszyńskim. Kto jeszcze się pojawił?

W niedzielę 12 września, w dniu wyświęcenia kardynała Wyszyńskiego oraz matki Róży Czackiej, w Multikinie Złote Tarasy odbyła się uroczysta premiera filmu "Wyszyński – zemsta czy przebaczenie", oficjalnej produkcji uroczystości beatyfikacyjnych. Na premierze produkcji pojawił się m.in. Prezydent Andrzej Duda. Kto jeszcze zagościł na czerwonym dywanie? Sprawdźcie!

Multimedia

Za nami galowa premiera filmu "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie". Wśród gości honorowych znaleźli się m.in.: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, marszałkini Sejmu Elżbieta Witek, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz przedstawiciele Episkopatu Polski.

Na czerwonym dywanie nie mogło zabraknąć reżysera i producenta: braci Tadeusza i Macieja Syków, a także gwiazd filmu: Ksawerego Szlenkiera, Małgorzaty Kożuchowskiej, Idy Nowakowskiej, Agnieszki Kawiorskiej i Marcina Kwaśnego. Uroczystość poprowadzili Ida Nowakowska i Tomasz Wolny. Film w kinach pojawi się już 17 września.

Ida Nowakowska dorastała na oczach widzów! Zobaczcie, jak się zmieniała!Zobacz więcej

Widziana w oddali płonąca Warszawa i przynoszone przez wiatr spalone fragmenty książek przypominają o trwającym w mieście Powstaniu. Kolejne transporty rannych ze stolicy wymagają natychmiastowej opieki, a niemieckie patrole przeczesują teren w poszukiwaniu wycofujących się bohaterów. W tych niezwykle trudnych czasach hartuje się siła ducha i wielkość serca przyszłego Prymasa Polski.

W ogłuszającym huku ostrzałów artyleryjskich, przy łóżkach rannych Powstańców, czy podczas mrożących krew w żyłach spotkań z bezdusznymi hitlerowskimi żołnierzami – wiara ks. por. Wyszyńskiego się hartuje i kształtuje. „Wyszyński - zemsta czy przebaczenie” to opowieść o człowieku, który w obliczu wojny musi dokonywać trudnych wyborów i odpowiedzieć sobie na pytanie „Jak miłować nieprzyjaciół, kiedy przyszło nam do nich strzelać?”.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×