"X-Factor". Gienek Loska nie żyje! Zwycięzca 1. edycji programu TVN miał 45 lat

Gienek Loska nie żyje. Zwycięzca 1. edycji muzycznego programu TVN miał 45 lat. Muzyk od dłuższego czasu przebywał w śpiączce po udarze mózgu.

Multimedia

W środę, 9 września zmarł Gienek Loska, czyli zwycięzca 1. edycji programu "X-Factor". Informacje o jego śmierci potwierdził w rozmowie z Plotkiem prezes Polskiej Fundacji Muzycznej. Muzyk od dłuższego czasu przebywał w śpiączce w domu swojej mamy.

Przez cały ten czas Giena był pod opieką lekarzy, rehabilitantów i masażystów, a przede wszystkim najbliższej rodziny z Mamą i jego narzeczoną Agnieszką na czele. Był z nim kontakt, lubił słuchać muzyki i głosów, gdy się do niego dzwoniło, lub odwiedzało. - czytamy na stronie Polskiej Fundacji Muzycznej.

Artysta zostanie pochowany na Białorusi, w rodzinnym Biełooziersku.

Gienek Loska walczy o życie! Miał wylew krwi do mózgu. "Jest w śpiączce, odżywia się przez sondę"Zobacz więcej

Przypominamy, że Gienek Loska 5 maja 2018 doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. Zwycięzca programu "X-Factor" miał otrzymać specjalistyczną pomoc dopiero po jedenastu godzinach od wypadku, bo w białoruskim szpitalu nie było odpowiedniego sprzętu.

Dosłownie dzień przed wyjazdem rozmawiał ze mną pół godziny wcześniej. Powiedział nawet 'Zrób mi kaszankę. Wrócę o tej 16 i będę głodny. Pół godziny później wyszedł na chwilę przed dom jeszcze odetchnąć, zakręcił się w kółko - widzieli to sąsiedzi - i upadł. Natomiast, ponieważ nie było wiadomo co mu się stało, pomoc medyczna dotarła bardzo późno — opowiadała partnerka muzyka Agnieszka Stawicka w "Pytaniu na śniadanie".

Kuba Wojewódzki żegna Gienka Loskę. "Nigdy nie było nam po drodze"Zobacz więcej

Gienek Loska był liderem zespołu Gienek Loska Band. Kapela nagrała dwie płyty: "Hazardzistę" (2011) i "Dom". Oprócz "X-Factora" Gienek Loska brał udział w "Szansie na Sukces" oraz "Mam Talent".

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • agakor12 (gość)

    Był bardzo naturalny nikogo nie udawał. Wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom.

    10.09.2020 16:19
  • babcia (gość)

    Bardzo go lubiłam . Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół .

    10.09.2020 11:52

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×