Xavier Dolan w "Pieśni Słonia" we wrześniu [ZDJĘCIA]

We wrześniu na ekranach polskich kin pojawi się nowy film z udziałem nadziei kanadyjskiego kina - Xaviera Dolana. Urodzony w 1989 roku twórca tym razem co prawda nie stanął za kamerą, tylko przed i wcielił się w mężczyznę, który... zabił własną matkę. "Pieśń Słonia" w kinach od 4 września.

Multimedia

Michael (Xavier Dolan) zabił swoją matkę, słynną śpiewaczkę operową. Wyrokiem sądu został zamknięty w szpitalu psychiatrycznym. Jest tam już ponad 5 lat. Nagle w niejasnych okolicznościach znika doktor Lawrence, który prowadził jego terapię. Dyrektor szpitala, doktor Green, postanawia przesłuchać Michaela. Ten zgadza się na współpracę, ale na własnych warunkach. Odkrywając kolejne sekrety wciąga doktora Greena w przebiegłą grę.

„Pieśń słonia” to kanadyjski dramat ze świetną kreacją aktorską Xaviera Dolana („Zabiłem moją matkę”, „Wyśnione miłości”, „Tom”, „Mama”), któremu towarzyszą takie gwiazdy jak Bruce Greenwood („Star Trek”, „Ja, robot”), Catherine Keener (dwukrotnie nominowana do Oscara za „Capote” i „Być jak John Malkovich”) oraz Carrie-Anne Moss (seria „Matrix”, „Memento”). Film miał światową premierę na Festiwalu w Toronto.

Za reżyserię dzieła odpowiada Charles Binamé , natomiast autorem scenariusza jest Nicolas Billon. Reżyser tak mówi o filmie: - Zainspirowany sztuką Nicolsa Billon film "Pieśń Słonia" to jakby historia w historii, jak rosyjska lalka matrioszka. To metafora umysłu młodego Michaela zamkniętego na oddziale psychiatrycznym. Każdym posunięciem odsłania nowe, nieprzewidziane fakty i w ten sposób manipuluje doktorem Greenem. Ich zacięta, a jednocześnie intymna relacja odbija się echem daleko poza murami szpitala. Rezonuje wydarzeniami z przeszłości, ale przede wszystkim ma istotny wpływ na teraźniejszość i przyszłość. Rozgrywka Michaela staje się areną dla prawdy i, ironicznie, miłości, której osamotniony chłopiec nigdy nie doświadczył. Dla mnie w tym właśnie tkwi piękno tego filmu.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×