YouTube dla dzieci. Co oglądać z dzieckiem? Co włączyć dziecku na YouTubie? Najlepsze bajki, produkcje, podcasty i youtuberzy

Co oglądać z dzieckiem na YouTube? Dzisiaj "dobranocek" już nie ma, jest za to YouTube, Netflix i HBO GO, które oferują sporo także najmłodszym. Dzisiaj sprawdzamy, co warto oglądać z dzieckiem lub też co włączyć dziecku na YouTubie. Oto najlepsze bajki, produkcje, podcasty i youtuberzy.

Multimedia

YouTube to dzisiaj jedna z najpopularniejszych platform. W przeciwieństwie do HBO GO i Netfliksa, jest to platforma bezpłatna. Zakładając konto na YouTube Kids, możesz kontrolować produkcje, które ogląda Twoje dziecko.

YouTube Kids. Jak założyć konto dziecka? Jak kontrolować dziecko?

Na YouTubie możesz wyszukać sporo bajek, animacji i produkcji dla dzieci. Mało tego, jest nawet osobna kategoria YouTube Kids. By ja otworzyć, musisz kliknąć na "kwadraciki", na górze, a następnie wybrać opcję "YouTube Kids". Po kliknięciu w nią YouTube wyświetlają się dwie opcje: "Jestem dzieckiem" i "Jestem rodzicem". Po wybraniu opcji "Jestem rodzicem" musisz wpisać swój rok urodzenia w celu weryfikacji wieku, a następnie wyświetli Ci się film z instruktażem poruszania się po YouTube Kids. Film poinstruuje Cię o możliwości utworzenia konta dla rodzica, na którym to koncie możesz wybrać chętnie oglądane produkcje, masz też możliwość zablokowania filmów, które Ci się nie podobają. Tym samym, mając utworzone konto rodzica na YouTubie, możesz kontrolować to, co Twoje dziecko ogląda i uniknąć sytuacji, w której natrafiłoby na przykład na produkcję pełną przemocy czy scen z seksem.

Netflix dla dzieci. Najciekawsze produkcje dla najmłodszych, które są na NetfliksieZobacz więcej

Kiedy już przejdziesz przez proces wyboru rodzaju konta i ponownie się zalogujesz, zostaniesz poproszony o podanie imienia i roku urodzenia dziecka - YouTube Kids dostosuje filmy do wieku dziecka.

YouTube. Co włączyć dziecku?

Jednym z atutów tej platformy (Youtube) jest to, że możesz włączyć dziecku produkcje w obcym języku, na przykład w języku angielskim. Dzięki temu Twoje dziecko już od najmłodszych lat będzie mogło osłuchiwać się z obcym językiem, a to zaprocentuje na przyszłość. Jedną z takich obcojęzycznych produkcji jest uwielbiany przez dzieci CoCoMelon. To animacja 3D w języku angielskim, której zadaniem jest edukowanie dzieci w wieku przedszkolnym.

Filmy i seriale dla dzieci w HBO GO! Sprawdź, co oglądać ze swoimi pociechami w Dzień Dziecka!Zobacz więcej

Innym kanałem w języku angielskim jest WildBrain Kids (3,36 mln subskrybentów). Znajdziecie tu różne bajki. Każda z nich trwa około 40 minut.

Możesz też wybrać kanał HeyKids - Piosenki dla dzieci. Tu jednak znajdziesz wyłącznie piosenki w języku polskim. Z kolei na PeppaPig Polski możesz oglądać z dzieckiem przygody świnki Peppy.

Inny, wart polecenia kanał, to Masza i Niedźwiedź. Znajdziecie tu mnóstwo bajek dla dzieci.

FILM https://www.youtube.com/watch?v=vEfEkt1BQqU

Twoje dziecko uwielbia zwierzęta, szczególnie psy? Pamiętasz, jak w dzieciństwie z chęcią oglądałeś Scooby Doo? Teraz hitem jest Marta mówi, czyli przygody suczki o imieniu Marta.

Youtube. Popularni Youtuberzy

Możesz również wybrać kanały z Youtuberami dla dzieci - tu sprawa jest o tyle kontrowersyjna, że dzieci, publikując swoje filmy i swój wizerunek na Youtubie, w ten sposób zarabiają, a właścicielami tych kanałów są jednak osoby dorosłe, najczęściej rodzice, którzy wyrażają zgodę na to.

Niemniej jednak takich najmłodszych youtuberów też jest sporo. Kanał Hejka, tu Lenka ma już 1,19 mln subskrybentów. Oglądamy tu przygody Leny Pachuc.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×