"Z archiwum X" od listopada na FOX

Kultowy serial „Z Archiwum X” w listopadzie na FOX! Emisja 1 sezonu serialu rozpocznie się już w poniedziałek, 2 listopada.

„Z Archiwum X” to wielokrotnie nagradzana produkcja, która ma na swoim koncie m.in. pięć statuetek Złotych Globów. Serial spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem widzów na całym świecie i został okrzyknięty najbardziej przewrotną produkcją o zjawiskach paranormalnych. Pomimo lat, które upłynęły od premiery pierwszego odcinka, grono fanów, spragnionych mocnych doznań, nieprzerwanie poszerza się o nowe pokolenia. Ten kultowy i przyprawiający o dreszcze serial będzie można oglądać na kanale FOX już od 2 listopada.

W 2012 roku Magazyn Entertainment Weekly umieścił „Z Archiwum X” na czwartym miejscu w rankingu 25 najbardziej kultowych seriali ostatniego ćwierćwiecza, określając serial jako pean na cześć fanów science fiction, spiskowych teorii i tajemnic słynnej Strefy 51. Swoją popularność „Z Archiwum X” zawdzięcza nie tylko wiernym fanom, ale też ogromnej rzeszy zwolenników teorii zakładającej istnienie pozaziemskiej cywilizacji. Tylko w samych Stanach Zjednoczonych aż 30 milionów osób, wierzy że miało do czynienia z UFO. Sam serial z pewnością przyczynił się do tego, że grono to stale się powiększa.

Fabuła serialu „Z Archiwum X” skupia się wokół dwójki agentów FBI – Foxa Muldera (David Duchovny) i Dany Scully (Gillian Anderson), którzy wspólnie prowadzą Archiwum X, sekcję FBI zajmującą się nierozwiązanymi sprawami o podłożu paranormalnym. Agenci znani z długoletniej współpracy bardzo się od siebie różnią. Mulder jest przekonany o istnieniu istot pozaziemskich, podczas gdy jego partnerka jest raczej sceptyczna. Wszystkie odkrycia stara się poddawać naukowej analizie, gdyż wierzy, że tylko w ten sposób obali mętne teorie i w konsekwencji powróci do prowadzenia typowych dla FBI spraw. Obok Foxa i Dany na ekranie zobaczymy Waltera Skinnera (Mitch Pileggio), bezpośredniego przełożonego agentów Muldera i Scully, Melvina Frohike (Tom Braidwood), niezastąpionego pomocnika agentów, którego zdolności okażą się nieocenione przy rozwiązywaniu wielu spraw, czarnego charakteru CGB Spendera (Williama B. Davis) oraz Johna Fitzgeralda Bayersa (Bruce Harwood), który bogatą wiedzą z zakresu nauk przyrodniczych razem z Melvinem Frohike wpiera agentów w rozwiązywaniu zagadek.

W pierwszym sezonie bohaterowie będą rozwiązywać sprawy związane z tajemniczymi zaginięciami i brutalnymi morderstwami. Każdy z odcinków opowiada inną, mroczną historię, która bez wątpienia ma ponadnaturalne podłoże.

1 sezon serialu „Z Archiwum X” będzie emitowany na kanale FOX po dwa odcinki od poniedziałku do piątku o godz. 18.10.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×