"Z Archiwum X" - sezon 6 w lutym w Tele5.

W lutym telewizja Tele5 przygotowała niespodziankę dla wszystkich fanów gatunku science fiction - serial "Z Archiwum X". Będzie on emitowany od sezonu 6 (premiera 4 lutego) do 9, od poniedziałku do piątku o godzinie 20:00.

Multimedia

Amerykański serial telewizyjny "Z Archiwum X" to klasyka gatunku science fiction, łączący w sobie wiele gatunków: sensację, thriller, horror, fantastykę naukową. Zawiera w sobie wszelkie niezbędne elementy doskonałego dzieła: wartką akcję, tajemnicę, wątek miłosny, świetnie dobranych aktorów i zapadającą w pamięć muzykę.

W szóstej serii śledzimy dalsze losy dwójki agentów federalnych Foxa Muldera i Dany Scully, którzy pracują w specjalnym wydziale FBI zwanym "Archiwum X", zajmującym się dziwnymi i trudnymi do wyjaśnienia w racjonalny sposób dochodzeniami. Główni bohaterowie skrajnie różnią się od siebie. Mulder wierzy w zjawiska paranormalne, istoty pozaziemskie i spiski rządowe o globalnym zasięgu. Jest owładnięty chęcią wyjaśnienia tajemniczej sprawy uprowadzenia w dzieciństwie swojej młodszej siostry Samanthy. Scully z wykształcenia jest lekarzem sądowym. Postrzega świat w sposób uporządkowany i racjonalny. Swoją ocenę wydarzeń opiera na dowodach naukowych. Jest sceptycznie nastawiona do wszelkich zjawisk nie dających się wytłumaczyć logicznie. Jednak w towarzystwie swojego partnera doświadcza wielu przygód, które ciężko jej zrozumieć. Z czasem staje się wierną przyjaciółką Muldera i zdobywa jego bezgraniczne zaufanie.

W swojej karierze Mulder i Scully będą mieli do czynienia z przeróżnymi stworzeniami: duchy, wampiry, zmiennokształtni, różnego rodzaju mutanci i potwory, jednak "Z Archiwum X" to przede wszystkim serial o kosmitach. Ten wątek jest obecny w serialu od pierwszego do ostatniego odcinka. Przez lata wspólnej pracy Mulder i Scully powoli odkrywali prawdę na temat istot pozaziemskich i rządowej konspiracji mającej na celu ukrycie istnienia życia na innych planetach. Główni bohaterowie wielokrotnie sami będą stawali w obliczu śmiertelnego zagrożenia.

Serial przez lata gromadził przed telewizorami miliony widzów, którzy z zainteresowaniem śledzili kolejne sprawy rozwiązywane przez Muldera i Scully.

Emisję serialu Tele5 rozpocznie w poniedziałek 4 lutego o godzinie 20:00.

Odcinki premierowe będą emitowane od poniedziałku do piątku o godzinie 20:00.

Powtórki: niedziele godzina 13:00-18:00, poniedziałek-piątek godzina 15:00

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×