"Z kamerą wśród zwierząt". Antoni Gucwiński nie żyje! Legendarny dyrektor ZOO we Wrocławiu miał 89 lat

Nie żyje Antoni Gucwiński - wieloletni dyrektor wrocławskiego zoo i współtwórca popularnego w latach 70. programu "Z kamerą wśród zwierząt". Antoni Gucwiński miał 89 lat.

Multimedia

Antoni Gucwiński nie żyje

Antoni Gucwiński, doktor nauk weterynaryjnych i inżynier zootechnik, był dyrektorem Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu od 1966 do 2006 roku. Razem z żoną Hanną Gucwińską przez ponad 30 lat prowadził "Z kamerą wśród zwierząt". Emisja programu rozpoczęła się w styczniu 1971 roku - program Gucwińskich cieszył się ogromną popularnością, "Z kamerą wśród zwierząt" oglądały miliony widzów.

Antoni Gucwiński znowu oskarżony o znęcanie się nad zwierzęciem! Co się dzieje z dawnymi gwiazdami TVP?!Zobacz więcej

Cieniem na karierze małżeństwa Gucwińskich położyły się oskarżenia o niewłaściwą opiekę nad zwierzętami. Antoni Gucwiński został uznany "winnym wieloletniego znęcania się nad niedźwiedziem brunatnym Mago". Po medialnej nagonce słynne małżeństwo wycofało się z życia publicznego.

Informację o śmierci Antoniego Gucwińskiego przekazał w środę (8.12) prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Przykry dzień we Wrocławiu. Zmarł Antoni Gucwiński - wieloletni legendarny dyrektor ZOO Wrocław. Przez lata program „Z kamerą wśród zwierząt”, który prowadził wraz z żoną uczył nas wrażliwości wobec naszych „braci mniejszych”. Będzie nam go ogromnie brakować - napisał Jacek Sutryk.

Kim był Antoni Gucwiński?

Antoni Gucwiński urodził się w Porębie Małej w 1932 roku. W 1957 r. ukończył zootechnikę na krakowskiej Wyższej Szkole Rolniczej i od razu zaczął pracować we wrocławskim zoo. Nieco później rozpoczął studia weterynaryjne na Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Gucwiński w 1966 roku został dyrektorem Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu i pełnił tę funkcję do 2006 roku. Z żoną Hanną Gucwińską pracował również w telewizji. Oprócz kultowego "Z kamerą wśród zwierząt", stworzyli razem "Znajomi z ZOO" i kilka filmów przyrodniczych.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Julia (gość)

  Niech mu ziemia lekką będzie. Zrobił dużo dla zwierząt, zoo i upowszechnił z żoną w programach tv, wiedzę o zwierzętach. Oglądałam ,, Z kamerą wśród zwierząt " gdy byłam mała. Piękny program

  08.12.2021 19:22
 • Lol (gość)

  Uwielbiałam jako dziecko oglądać program z p,Gucwińskim j jego żoną.

  08.12.2021 14:47
 • Klaudiadzik@wp.poczta.pl (gość)

  Żyje nie 18 🔞 Klaudia dzik Ile Masz Lat 18 🔞

  08.12.2021 13:31

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×