"Zabić Jezusa" - superprodukcja już 30 marca na National Geographic [WIDEO]

Dlaczego Jezus musiał zginąć? W programie "Zabić Jezusa" zobaczymy wnikliwą analizę politycznych i historycznych wydarzeń, które sprawiły, że śmierć Jezusa z Nazaretu była nieunikniona, a w konsekwencji wpłynęła na historię całego świata. Premiera 30 marca na National Geographic.

Multimedia

Premiera filmu „Zabić Jezusa” odcinek I, poniedziałek, 30 marca, godz. 21:00, odcinek II, wtorek, 31 marca, godz. 21:00 na National Geographic Channel.

Kim był Jezus i co się z nim właściwie stało? To kontrowersyjne zagadnienie często prowadzi do zaciekłych sporów. Dokument „Zabić Jezusa” przeniesie widzów w czasy współczesne Jezusowi, opowiadając o przełomowych politycznych i społecznych wydarzeniach, które doprowadziły do jego śmierci. Życie i nauczanie Jezusa z Nazaretu uruchomiły falę gwałtownych wydarzeń, które ostatecznie doprowadziły do jego ukrzyżowania i w konsekwencji na zawsze zmieniły oblicze nie tylko Judei, ale całego świata. Jezus żył w czasach, w których na Zachodzie i w Judei niepodzielnie panowało Rzymskie Imperium, a głosząc radykalną w treści filozofię odkupienia, przysporzył sobie niejednego potężnego wroga.

CZYTAJ TAKŻE: NATIONAL GEOGRAPHIC PODAJE OBSADĘ FILMU "ZABIĆ JEZUSA"

Program „Zabić Jezusa” to także wspaniała obsada aktorska. W tytułową postać Jezusa wciela się młody aktor Haaz Sleiman („Spotkanie”). Rolę bezlitosnego i ambitnego rzymskiego króla Judei, który próbował zabić Jezusa tuż po jego narodzinach, zlecając rzeź niewiniątek w Betlejem, zagrał Kelsey Grammer - amerykański aktor filmowy i telewizyjny, ośmiokrotnie nominowany do Złotego Globu i czternastokrotnie do nagrody Emmy. Stephen Moyer, znany z serialu „Czysta krew” wystąpił jako Poncjusz Piłat, rzymski prefekt, który zatwierdził wyrok ukrzyżowania Jezusa. Rufus Sewell („Herkules”) wcielił się w postać Kajfasza – arcykapłana włączonego w spisek, który doprowadził do śmierci Jezusa. Brytyjski aktor John Rhys-Davies, najbardziej znany z roli krasnoluda Gimlego w ekranizacji „Władcy Pierścieni” i roli Sallaha w filmie „Indiana Jones” wystąpi w roli Annasza – teścia Kajfasza i arcykapłana, który jako pierwszy przesłuchiwał Jezusa.

Film „Zabić Jezusa” to połączenie epickiego kina i dbającej o szczegół narracji. Zdjęcia zrealizowano w całości na marokańskiej pustyni, przy udziale 250-osobowej ekipy i 4,5 tysiąca statystów. Do 93 ról mówionych zaangażowano niezwykle barwną obsadę złożoną z aktorów z Libanu, Maroka, Czech, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Izraela, Kanady, Syrii, Australii i Stanów Zjednoczonych. To potężne przedsięwzięcie produkcyjne, największe w dotychczasowej historii National Geographic Channel rzuca nowe światło na znane biblijne postacie, nadając im nowy, rzadko dotychczas badany wymiar.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×