"Zachowaj spokój". Netflix przeprowadził badanie na polskich rodzicach. Wyniki projektu dają do myślenia! O co chodzi?

Czy zainstalowalibyście aplikację monitorującą telefon swojego nastoletniego dziecka? To jedno z pytań zadawanych rodzicom w ramach badaniu zrealizowanego przez Netfliksa przy okazji premiery polskiego serialu kryminalnego, "Zachowaj spokój". Wyniki projektu dają do myślenia!

Multimedia

Netflix przeprowadził badanie na polskich rodzicach - o co chodzi?

Co robią nastolatki, gdy rodzice ich nie widzą? Gdzie są, z kim rozmawiają? W najnowszym serialu Netflix “Zachowaj spokój” na podstawie powieści Harlana Cobena poznajemy historie rodzinne, które inspirują do dyskusji o ważnych oraz aktualnych problemach. W zleconym przez Netflix badaniu Kantar zapytano polskich rodziców, czy zainstalowaliby w telefonach swoich dorastających dzieci aplikację monitorującą oraz gdzie są granice zaufania i prywatności w relacji rodzic - nastoletnie dziecko. Jakie były wyniki badania?

Wyniki badania Netflix dają do myślenia

Okazuje się, że 47% rodziców byłoby skłonnych zainstalować podobną aplikację w telefonach swoich nastoletnich dzieci. Jako główny powód podają bezpieczeństwo, które 42% badanych wskazuje jako absolutny priorytet spośród wartości istotnych w wychowaniu dzieci. Tylko 7% kategorycznie by odmówiło. Natomiast 37% rodziców, którzy wyrazili chęć instalacji aplikacji u dziecka, zgodziłoby się, by aplikacja działała w dwie strony. Niemalże tyle samo (32%) odmówiłoby.

Zajrzyj do naszej galerii, gdzie znajdziesz więcej informacji na temat projektu!

Magdalena Boczarska do roli wykorzystała swoje doświadczenie bycia mamąZobacz więcej

Wierzę, że zachowanie bohaterki serialu bardziej prowokuje do dyskusji niż daje gotowe rozwiązania. Budowanie i podtrzymywanie relacji rodziców z nastolatkami to wielkie wyzwanie. Sam znam je doskonale, gdyż jestem ojcem dorosłych już dwóch córek i dwóch synów. Nie ma idealnego przepisu na wychowanie. Myślę, że warto rozmawiać ze swoimi dziećmi, a także dbać o to, aby nam ufały - mówi Harlan Coben, autor książki i jeden z producentów serialu.

Serial "Zachowaj spokój" jest dostępny w serwisie Netflix!

Opinie widzów o nowym serialu Netflix. "Podrasowany Komisarz Alex"Zobacz więcej

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×