Zagadka nieśmiertelności - film, recenzja, opinie, ocena

Miriam (Catherine Deneuve) i jej partner John (David Bowie) są parą wampirów mieszkającą we wspaniałym domu w Nowym Jorku.

Multimedia

NASZA OCENA: 4/5

Do utrzymania swojej nieśmiertelności potrzebna jest im świeża krew, więc w dyskotekach wynajdują swoje kolejne ofiary: nawiązują znajomości, a potem zwabiają ich do domu, gdzie bez skrupułów mordują, wypijając ich krew. Tymczasem w jednej z nowojorskich klinik dr Sarah Roberts (Susan Sarandon) prowadzi badania nad zależnością starzenia się ludzkiego organizmu od struktury i składników krwi człowieka. Podczas telewizyjnego wywiadu ogłasza, że jest o krok od epokowego odkrycia, które może odwrócić proces starzenia. John, który z niepokojem zauważa u siebie oznaki starzenia (Miriam cały czas jest nieskazitelna i nie widać po niej upływu czasu), postanawia się spotkać z dr Roberts. Jednak siedząc w poczekalni przed jej gabinetem, zmienia się w wiekowego, pomarszczonego starca…

Choć minęło już ponad 30. lat od premiery tego filmu, nadal wciąga i hipnotyzuje niezwykłym nastrojem. Wszystko rozgrywa się w półsłówkach, półcieniach, niedopowiedzeniach, nie wszystko zostaje wytłumaczone. Ale przecież nie o to chodzi: "Zagadka…" pozostaje do dziś jednym z tych filmów, do których chce się wracać, by znów zagłębić się w tajemnicę i szukać odpowiedzi.

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×