"Zagadki kryminalne panny Fisher". Morderstwa, jazz i pani detektyw z antypodów. Premiera w otwartej TV!

Epoka jazzu i namiętności, zagadki kryminalne i bezkompromisowa pani detektyw po raz pierwszy w otwartej TV. Serial o przygodach Phryne Fisher powstał na podstawie serii powieści detektywistycznych autorstwa Kerry Greenwood. Wykreowana przez pisarkę postać stylowej pani detektyw z eleganckim pistoletem, szybko zyskała popularność.

Multimedia

"Zagadki kryminalne panny Fisher" - odcinek 1. w sobotę 6.04.2019 o godz. 17:30 w Stopklatka TV! - sprawdź program tv

Główna bohaterka - Phryne Fisher - to kobieta silna, wyzwolona i niekonwencjonalna w działaniu. Imponuje innym swoimi wpływami, inteligencją i niepokorną duszą. Zawsze jest pięknie ubrana, stylowa. Wyprzedzająca lata, w których żyje. Sprawiedliwa i nieustraszona. Panna Fisher jest wolna od zobowiązań i pragnie zacząć swoje życie na nowo. I od razu wpada w sam środek kryminalnego światka Melbourne.

Popularny serial wraca do telewizji! Sezon 1. od kwietnia na FOX!Zobacz więcej

Melbourne lat 20., epoki jazzu i rodzącej się motoryzacji, wygląda tu fantastycznie. Kostiumy, wnętrza, dbałość o detal i bardzo „brytyjski” (choć to australijski serial kryminalny) sposób filmowania budzą duży podziw. W takie otoczenie trafia niespełna trzydziestoletnia panna Phryne Fisher (Essie Davis), która po latach spędzonych w Wielkiej Brytanii stawia stopę w australijskim porcie wolna od ograniczeń rodzinnych (wszyscy zostali za oceanem) i finansowych (ma fundusz powierniczy po babci). I wtedy się zaczyna.

Kobieta jest przedsiębiorcza, stanowcza, dowcipna, nie ma też zamiaru się nudzić, więc niedługo po zameldowaniu się w hotelu trochę niechcący angażuje się w sprawę śmierci znajomego. Jej prywatne śledztwo szybko zahacza o nielegalne aborcje, handel kokainą, pewną turecką łaźnię oraz uroczego rosyjskiego tancerza Saszę (Kristof Piechocki, uwaga: aktor urodził się w Gdańsku). Szukanie sprawcy idzie pannie Fisher jak po maśle, więc pod koniec pilotowego odcinka, ku zgrozie policji (Nathan Page) oznajmia, że zamierza prowadzić agencję detektywistyczną. I dobrze, bo umiejętności i brawury mógłby jej pozazdrościć niejeden sztywny stróż prawa. Sylwetki męskie są tu zresztą tylko tłem dla galerii barwnych, nietuzinkowych kobiecych bohaterek.

Borys Szyc o kulisach powstawania serialu BBC One. Kto w obsadzie?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • gość (gość)

    Zagadki kryminalne panny Fisher od 6 kwietnia 2019 roku o 17:30 w Stopklatka TV! serial kryminalny

    22.03.2019 14:04

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×