"Zaginiona dziewczyna" z nominowaną do Oscara Rosamund Pike w Canal+

Rosamund Pike w nominowanej do Oscara i Złotego Globu roli zaginionej żony. Studium toksycznego związku i rozpadu małżeństwa w mrocznym, trzymającym w napięciu thrillerze Davida Finchera. Premiera w Canal+!

Multimedia

„Zaginiona dziewczyna" to zaskakujący zwrotami akcji thriller Davida Finchera ze świetnymi pierwszoplanowymi rolami Rosamund Pike i Bena Afflecka. Na wyróżnienie zasługuje także doskonała muzyka Trenta Reznora, która podkreśla złowieszczą atmosferę filmu. Obraz przedstawia historię dwójki ludzi, którzy z kochającego małżeństwa zmieniają się w najgorszych wrogów. Kiedy w dniu piątej rocznicy ślubu znika młoda kobieta, mąż staje się głównym podejrzanym. Za sprawą mediów i odnalezionego pamiętnika zaginionej,opinia publiczna wydaje na niego wyrok. Mężczyzna podejmuje próby oczyszczenia się z zarzutów.

CZYTAJ TAKŻE:

"ZAGINIONA DZIEWCZYNA" TO HISTORIA PEŁNA SPRZECZNOŚCI [WIDEO]
ROSAMUND PIKE I BEN AFFLECK W FILMIE "ZAGINIONA DZIEWCZYNA" [WIDEO]

Gillian Flynn stworzyła scenariusz w oparciu o swoją książkę, która przez ponad 100 tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu listy bestsellerów „New York Timesa”. Na potrzeby ekranizacji autorka przerobiła zakończenie swojej powieści. Rosamund Pike, która zagrała tytułową postać, przyznała, że przygotowując się do roli czerpała inspirację z kreacji Nicole Kidman w „Za wszelką cenę” oraz Sharon Stone w „Nagim instynkcie”. Analizowała również mowę ciała Caroline Kennedy, żony Johna Kennedy’ego Jr. Wysiłek aktorki zaowocował pierwszą w jej karierze nominacją do Oscara i Złotego Globu, a także szeregiem innych wyróżnień. Dla Bena Afflecka, który partnerował Pike, „Zaginiona dziewczyna” jest również w pewnym sensie projektem przełomowym w karierze. Na wyraźne życzenie Finchera, aktor… po raz pierwszy wystąpił nago przed kamerą.

„Zaginiona dziewczyna” odniosła finansowy sukces, przynosząc blisko 340 mln przychodu. Jednocześnie jest to czwarty z rzędu film Finchera, który zdobył nominację do Oscara za pierwszoplanową rolę. Wcześniej były to: „Dziewczyna z tatuażem” (Rooney Mara), „The Social Network” (Jesse Eisenberg) i „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” (Brad Pitt).

„Zaginiona dziewczyna” po raz pierwszy w telewizji w sobotę, 14 listopada 2015, o godz. 21:00 tylko w CANAL+.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×