Zakopiańska Noc Sylwestrowa 2016. TVP zorganizuje Sylwestra w Zakopanem. Kto wystąpi pod Giewontem?

Prezes TVP Jacek Kurski i burmistrz Zakopanego Leszek Dorula podpisali w sobotę 3 grudnia br. umowę dotyczącą wspólnej organizacji wielkiej imprezy Sylwestrowej, którą z zimowej stolicy Polski będzie transmitowała telewizyjna Dwójka.

Multimedia

Umowa w sprawie Zakopiańskiej Nocy Sylwestrowej 2016 została podpisana w Zakopanem o godz. 10:20, a jej świadkami byli widzowie emitowanego na antenie TVP2 porannego programu „Pytanie na śniadanie”.

Niezmiernie się cieszę, że gospodarzem tegorocznej imprezy sylwestrowej będzie właśnie Zakopane – poinformował Prezes TVP. – Wybór tego miasta jest oczywisty - nie ma w Polsce miejsca równie niezwykłego. Połączenie podhalańskiej tradycji z najlepszą polską muzyką rozrywkową i nowoczesną oprawą da spektakl, o którym będzie się długo mówiło. Jestem pewny, że gwiazdy polskiej i światowej estrady – Edyta Górniak, Maryla Rodowicz, Margaret, Zakopower, Boney M. i wiele innych rozgrzeją serca wszystkich uczestników tej niesamowitej nocy.

O nadziejach, które zimowa stolica Polski wiąże ze współpracą z telewizja publiczną mówił także burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

Sylwester z Telewizją Polską to dla miasta duże wyzwanie - powiedział Leszek Dorula. - Wspólnie spróbujemy stworzyć klimat wyśmienitej zabawy i inspiracji, aby nabrać sił na kolejny rok... i spotkać się w Zakopanem powtórnie. Chcemy przy tej okazji zaprezentować kulturę Podhala, wyeksponować korzenie artystyczne i tradycję regionu. To dla nas także szansa na zaprezentowanie Zakopanego w kontekście planowanych wydarzeń artystycznych, atrakcji rekreacyjnych i imprez sportowych w 2017 roku.

Prezes TVP i burmistrz Zakopanego zgodnie podkreślali, że inspirująca atmosfera zimowej stolicy Polski, w połączeniu z doświadczeniem i profesjonalizmem obu układających się stron są gwarantami powodzenia.

SYLWESTER W TV - CZYTAJ TAKŻE:

HELLO 2017. SYLWESTER TVN W WARSZAWIE. KTO WYSTĄPI? [WIDEO+ZDJĘCIA]
SYLWESTROWA MOC PRZEBOJÓW KATOWICE 2016. KTO WYSTĄPI NA JUBILEUSZOWYM SYLWESTRZE POLSATU? [GALERIA]

Zakopiańska Noc Sylwestrowa z ogólnopolską Dwójką rzeczywiście zapowiada się szampańsko. Na miejsce plenerowej imprezy, która może gościć nawet kilkadziesiąt tysięcy Gości, wskazano Dolną Rówień Krupową – urokliwy teren w samym Centrum Zakopanego, z niesamowitym widokiem na Giewont i wieloletnimi tradycjami w organizacji różnego rodzaju koncertów i festiwali kulturalnych.

Dolna Rówień Krupowa stanie się dzięki TVP największym parkietem tanecznym w Europie. W nastrój sylwestrowej zabawy wprowadzi wszystkich widzów i uczestników popularny wodzirej, który będzie uczył tańca w różnych stylach. Zatańczymy razem sambę, jive, walca, rock n’rolla, a także - taniec góralski. Akcenty góralskie znajdą się w scenografii, oprawie graficznej, kostiumach i warstwie muzycznej. Na scenie zobaczymy m.in. zespół Zakopower, który z powodzeniem połączy energetyczne góralskie rytmy z nowoczesnym, popowym brzmieniem.

Muzyka w różnym wydaniu i w różnych, królujących na świecie gatunkach będzie właśnie najważniejszym żywiołem całej imprezy. Organizatorzy zaproszą widzów w sylwestrową podróż z największymi gwiazdami estrady i najbardziej tanecznymi przebojami. Wśród wykonawców są m.in. Edyta Górniak, Margaret, Maryla Rodowicz i Zenon Martyniuk z zespołem Akcent, który jest gwiazdą muzyki disco polo. Teledysk do jego utworu „Przez twe oczy zielone” obejrzało już ponad 67 mln użytkowników YouTuba. Z gwiazd zagranicznych wystąpią m.in. Boney M. i Dr Alban.

Koncert sylwestrowy poprowadzą dwie pary. Cepry: Marcelina Zawadzka i Tomasz Kammel oraz Górale: Halina Mlynkowa i Staszek Karpiel - Bułecka. Na scenie zobaczymy też Hankę Rybkę, popularną regionalną artystkę śpiewającą.

Komentarze

Skomentuj
 • Cześć (gość)

  Najlepszy sylwester w dwójce skasował tych prywaciazy z Polsatu i tfn

  01.01.2017 13:53
 • Ewa (gość)

  Kiddy szukam muzyki to niece cheers ogladac zdrajcow .dais potrzebna might muzyka

  01.01.2017 00:40
 • gość z wrocławia (gość)

  Panie Kurski kiedy mam wyjechać na tę koncerty aby nie stać na zakopiance w korku i w aucie przywitać nowy rok, bo dojazd do zakopanego jest pod psem .

  29.12.2016 11:25
 • goralski (gość)

  he he kurski ten pisowski nieudacznik potrafi tylko zepsuc

  27.12.2016 20:57
 • gosc (gość)

  w którym miejscu to będzie ??

  27.12.2016 13:04
 • zainteresowana (gość)

  czy wstęp na imprezę sylwestrową jest płatny? obowiązują bilety ?? Nigdzie w internecie nie widzę informacji na ten temat.

  08.12.2016 15:11
 • Zeus (gość)

  To jest płatny koncert czy za darmo

  08.12.2016 12:18
 • ze piekor (gość)

  a bydzie RYDZYK I KACZOR ?

  08.12.2016 09:25
 • ? (gość)

  A będzie Doda? Bardzo bym chciał usłyszeć nowe piosenki Virgin!

  05.12.2016 15:33
 • czytaj ....zakopane podratuje bankrutujący tvp-is (gość)

  jeśli to jest misja i kultura to nie mam pytań

  04.12.2016 16:57

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×