"Zamach na Kennedy'ego - nieznane wątki". Niepublikowane materiały filmowe w specjalnym programie National Geographic [ZDJĘCIA]

Zabójstwo prezydenta Kennedy'ego to jedno z najlepiej udokumentowanych wydarzeń historycznych, jednak tylko część zgromadzonych materiałów jest powszechnie znana.

Multimedia

"Zamach na Kennedy'ego - nieznane wątki", w piątek, 7 grudnia, godz. 21:00 na National Geographic- sprawdź program tv

Zamach na Johna F. Kennedy’ego został dokonany 22 listopada 1963 na Dealey Plaza w Dallas, w wyniku którego został zamordowany 35. prezydent Stanów Zjednoczonych John F. Kennedy oraz ranny gubernator Teksasu John Connally.

Trwające dziesięć miesięcy dochodzenie komisji Warrena w tej sprawie (1963–1964) stwierdziło, że prezydent został zamordowany jedynie przez Lee Harveya Oswalda i że Jack Ruby również działał sam, gdy zastrzelił Oswalda, zanim ten mógł stanąć przed sądem. Stwierdzenie to było początkowo wspierane przez amerykańskie media, jednak badania prowadzone od 1966 do 2004 wykazały, że aż 80% Amerykanów podejrzewa, że doszło do zorganizowanego zamachu i zatuszowania dowodów.

Najpiękniejsza Polka wybrana! Która dziewczyna została nową Miss? [DUŻO ZDJĘĆ]Zobacz więcej

Zabójstwo prezydenta Kennedy'ego to jedno z najlepiej udokumentowanych wydarzeń historycznych, jednak tylko część zgromadzonych materiałów jest powszechnie znana. Podobnie jak w przypadku filmu o zamieszkach rasowych w Los Angeles "LA 92", National Geographic przygotowało specjalny program przybliżający widzom szczegóły tego dramatycznego dnia. Twórcy wykorzystali rzadko pokazywane materiały filmowe lokalnych stacji telewizyjnych z Houston oraz zbiory Sixth Floor Museum.

%%GALERIA

Zobacz więcej wideo na kanale Youtube Telemagazynu!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×