"Zapach kobiety", czyli niezapomniana lekcja życia [RECENZJA]

Charlie, uczeń college'u, podczas długiego weekendu podejmuje się opieki nad niewidomym, zgorzkniałym pułkownikiem Frankiem Slade'em. Ekscentryk zamierza spędzić świąteczne dni w Nowym Jorku.

Multimedia

NASZA OCENA: 6/10

Młody chłopak Charlie Simms (Chris O’Donnell) zagrożony wyrzuceniem z ekskluzywnego college’u, gdzie uczy się dzięki stypendium, opiekuje się ociemniałym byłym wojskowym, pułkownikiem Frankiem Slade’em (Al Pacino), aby przez weekend trochę podreperować finanse.

Zgorzkniały wojskowy – niegdyś doskonały dowódca, weteran z Wietnamu, dziś uzależniony od innych emeryt – nie ma łatwego charakteru i jest w nieustającym konflikcie ze swoją rodziną. I ma już dość takiego życia: chce spędzić wspaniały weekend w Nowym Jorku (nocleg w pięciogwiazdkowym hotelu, jedzenie w ekskluzywnych restauracjach, towarzystwo pięknych call girls), a na koniec strzelić sobie w łeb ze służbowego pistoletu. Czy wypełni ten plan?

Film dostał cztery nominacje do Oscara, ale tylko jedną statuetkę (dla Ala Pacino), a wcześniej tyle samo nominacji do Złotego Globu, choć w tym wypadku zdobył aż trzy nagrody.

Piotr Radecki

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×