"Zapaśnik". Genialny Mickey Rourke w historii słynnego zapaśnika [RECENZJA]

U schyłku lat 80. Randy "The Ram" Robinson był mistrzem zapasów w stylu wolnym. Teraz były zapaśnik próbuje ułożyć sobie życie. Nieoczekiwanie pojawia się przed nim szansa walki z dawnym rywalem.

Multimedia

NASZA OCENA: 8/10

Randy „The Ram” („Taran”) Robinson kiedyś był znakomitym wrestlerem. Dziś zbliża się do emerytury i walczy już tylko w mniejszych imprezach za niewielkie pieniądze. Ale kocha to – ring jest jego światem, wrestling jego życiem. Kiedy jednak powala go zawał (jak każdy w tym sporcie, także „The Ram” używał koksu), musi zakończyć karierę i zacząć „normalnie” żyć. Powoli zaczyna dostrzegać inny świat i inne życie: zaczyna pracę jako ochroniarz w supermarkecie, postanawia odnowić kontakty z córką, wiąże się z kobietą. To wszystko nie jest dla niego łatwe, ale powoli zaczyna się wszystko układać. Jednak przeszłość daje znać o sobie – Randy’emu brakuje adrenaliny związanej z walkami. I gdy jego dawny przeciwnik, Ayatollah, rzuca wyzwanie, „The Ram” znowu staje do walki, choć może ona być już ostatnia…

Grający główną rolę Mickey Rourke jak mało kto może opowiedzieć o tym, jak spadają gwiazdy. Na przełomie lat 80. i 90. był na szczycie, by przez kolejne 15 lat spaść prawie na samo dno. Ale właśnie „Zapaśnik” Darrena Aronofsky’ego pozwolił mu, jak niegdyś „Pulp Fiction” Johnowi Travolcie, wrócić do gry. Udowodnił, że nie jest złym aktorem, tylko kiedyś dokonał kilku złych wyborów. Teraz już od niego zależy, czy pójdzie w górę, czy znowu zniknie.

Piotr Radecki

Dramat amerykańsko-francuski 2008, reż. Darren Aronofsky

"Zapaśnik" w tv. Sprawdź datę emisji!

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Ryszard Wilczyńskii (gość)

    1

    14.09.2021 03:37

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×