Zaprzysiężenie Joe Bidena w TV i online. Tom Hanks, Justin Timberlake i Lady Gaga na inauguracji nowego prezydenta USA. Kto jeszcze? Gdzie oglądać?

Tom Hanks, Justin Timberlake i Lady Gaga to tylko niektóre z gwiazd, które wystąpią na inauguracji nowego prezydenta USA. Transmisja zaprzysiężenie Joe Bidena będzie dostępna w TV i online. Sprawdź, gdzie i kiedy oglądać!

Multimedia

Środa, 20 stycznia 2021 roku to dzień zaprzysiężenia nowego prezydenta USA. Inauguracja odbędzie się Waszyngtonie i rozpocznie się o godzinie 18 czasu polskiego. Przed Joe Bidenem, zaprzysiężona zostanie pierwsza kobieta na stanowisku wiceprezydenta, Kamala Harris.

Najpopularniejsze twarze amerykańskich prezydentów. Zobacz, którzy aktorzy władali w Białym Domu! Zobacz więcej

Ze względu na pandemię COVID-19 i z obawy przed kolejnymi zamieszkami, w tym roku ceremonia odbędzie się bez udziału obywateli. Pojawi się zaledwie kilkaset osób. Hymn zaśpiewa Lady Gaga, a po ceremonii Amerykanie zobaczą specjalny program "Celebrating America", który poprowadzi Tom Hanks. Udział wezmą w nim tacy muzycy jak Jon Bon Jovi, Demi Lovato, Justin Timberlake czy Ant Clemons.

Zaprzysiężenie Joe Bidena w TV i online - gdzie oglądać?

Od godziny 17:00 w TVN24 będzie transmitowany program poświęcony zaprzysiężeniu Joe Bidena. Widzowie będą mogli oglądać specjalne wydanie, które w Warszawie poprowadzą Jolanta Pieńkowska i Piotr Kraśko, a z Waszyngtonu - Marcin Wrona i Michał Sznajder. Z koeli od godziny 16 przygotowania do zaprzysiężenia z perspektywy m.in. Warszawy, Waszyngtonu i Florydy, gdzie będzie dziennikarz TVN24 Jan Pachlowski, pokazane będą w programie specjalnym dostępnym wyłącznie w portalu tvn24.pl. Poprowadzi go Monika Tomasik.

Specjalny program na antenie "Polsat News rozpocznie się o godz. 17:30. Poprowadzi Jan Mikruta. Od godz. 22:30 do północy transmisje z Waszyngtonu kontynuowane będą w programie "Dzień na świecie".

Kultowy film bez Donalda Trumpa? Chcą tego widzowie i Macaulay Culkin!Zobacz więcej

Joe Biden będzie 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Podczas jego zaprzysiężenia w Waszyngtonie obowiązywać będzie stan wyjątkowy. W mieście ma być ponad 26 tysięcy żołnierzy Gwardii Narodowej, około połowa z nich w stanie gotowości. Centrum Waszyngtonu będzie odcięte, a ulice, mosty i metro zamknięte. Na Kapitolu obecni będą byli prezydenci Barack Obama, George W. Bush i Bill Clinton wraz z małżonkami. Ustępujący prezydent Donald Trump zapowiedział, że nie weźmie udziału w uroczystości.

Zobacz galerię

Źródło: Cover Video/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×