"Zbuntowany anioł". Zmarł Gino Renni - argentyński aktor, śpiewak i komik, odtwórca wielu ról w popularnych produkcjach. Miał 78 lat

W Polsce znamy go z kreacji ogrodnika Ramona w hitowej telenoweli "Zbuntowany anioł". Widzowie w Ameryce Południowej oglądali go w kilkudziesięciu rolach telewizyjnych i kinowych. To był uwielbiany aktor-instytucja, prawdziwa gwiazda.

Multimedia

Gino Renni nie żyje

Urodził się we włoskiej Kalabrii, skąd jego rodzice wyemigrowali do Argentyny. Ojciec utrzymywał rodzinę ze sprzedaży warzyw i owoców na targu w Buenos Aires. Gino już w młodym wieku przejawiał talenty artystyczne. Karierę rozpoczął od śpiewania w Radio El Mundo włoskich piosenek inspirowanych stylem Domenika Modugno. Przełomem był dla niego udział w realizowanym w latach 1971-72 serialu Nino, w którym zagrał tytułową rolę. Szybko stał się gwiazdą, uwielbianą za sceniczny i ekranowy temperament, uśmiech, piękny głos.

Ogromna przemiana Natalii Oreiro! Fani oszaleli!Zobacz więcej

Rola w telenoweli "Zbuntowany anioł" u boku Natalii Oreiro była jedną z wielu serialowych kreacji tego wszechstronnego aktora, który świetnie sprawdzał się też w dramatach. Razem z urugwajską gwiazdą zagrali jeszcze razem w serialu "Kachorra".

Odszedł Kazimierz Kowalski, śpiewak operowy, dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi, prezenter radiowy i telewizyjny. Miał 70 latZobacz więcej

Gino Renni nagrał pięć albumów.

Od czerwca chorował na obustronne zapalenie płuc spowodowane komplikacjami po zakażeniu wirusem Covid-19. Nie pomogły dwie dawki chińskiej szczepionki Sinopharm. Zmarł 1 sierpnia, a informację o jego śmierci podał argentyński producent Gustavo Yankelevich.

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×