"Zdrowie i uroda" - od czerwca nowy cykl w BBC Entertainment

W czerwcu BBC Lifestyle zaprasza na cykl pouczających programów dokumentalnych, które próbują odpowiedzieć na istotne pytanie: czy modyfikacje ciała czynią ludzi bardziej szczęśliwymi?

Multimedia

Programy z cyklu "Zdrowie i uroda" wnikliwie prezentują świat zdrowia i urody — od najróżniejszych sposobów, jakimi ludzie dążą do uzyskania fizycznej doskonałości, poprzez body art, po odwieczną walkę z wagą i objawami starzenia.

** Cała prawda o naszej skórze ====

Poniedziałek 2 czerwca, godz. 22:30**

Skóra to jeden z największych i naj¬waż¬niejszych organów ludzkiego ciała. Jej stan zależy od tego, co jemy, co pijemy, czym ją smarujemy i jak bardzo jesteśmy zestresowani. Rozina Ali, specjalizująca się w chirurgii plastycznej, przez całe życie zawodowe starała się zapewnić jej lepszy wygląd i samopoczucie. W tym programie Rozina analizuje stan własnej skóry. Musi uznać słuszność znanego powiedzenia, zgodnie z którym "jesteśmy tym, co jemy" - bo podstawowy wpływ na stan skóry ma jadłospis: od ilości wypijanej codziennie wody po przeciwutleniacze zawarte w zdrowej żywności.

** Operacje plastyczne: Cena urody ====

Wtorek 3 czerwca, godz. 22:30**

Oto spojrzenie od wewnątrz na świat operacji plastycznych - na wszystkie ich jasne i ciemne strony, ze szczególnym uwzględnieniem fizjologicznych i psychologicznych trudności, przed którymi stają ludzie walczący z otyłością i deformacjami.

Autorzy za pomocą grafiki komputerowej demonstrują naukowe podstawy najpopularniejszych zabiegów plastycznych i kosmetycznych - od najnowszej metody przeszczepiania włosów, po wpływ, jaki na ludzką skórę wywierają zastrzyki z syntetycznych hormonów pozwalające uzyskać doskonałą opaleniznę.

** Witamy w świecie odchudzania ====

Środa 4 czerwca, godz. 22:30**

W kościołach i domach kultury całej Wielkiej Brytanii co tydzień tysiące ludzi - głównie kobiet - spotykają się w klubach odchudzania. I choć na diecie jest dziś więcej ludzi niż kiedykolwiek, nigdy jeszcze nie było wśród nas tylu otyłych. Czy zatem diety w ogóle pomagają? Ciesząca się uznaniem krytyków reżyser Vanessa Engle, pokazuje w swoim filmie trzy miesiące z życia członków trzech różnych klubów odchudzania, którzy usiłują pozbyć się nadmiaru kilogramów.

** Uzależnieni od tatuażu ====

Czwartek 5 czerwca, godz. 22:30 **

Tatuaże nie są już uważane za tabu. Mają je miliony ludzi - dla wielu z nich to zapewne jedyna możliwość, by posiadać oryginalne dzieło sztuki. Uzależnieni od tatuażu to dokument zabawny, oszałamiający, trochę przerażający i bardzo pozytywny. Opowiada o świecie tatuaży: o ich twórcach i o lu¬dziach, którzy je mają, o ich życiu, powo¬dach, dla których zdecydowali się na taką ozdobę, i tym, co czują do swych tatuaży.

** Post i długie życie ====

Poniedziałek 9 czerwca, godz. 22:30**

Michael Mosley stawia sobie naprawdę ambitny cel: chce żyć dłużej, ważyć mniej i pozostać młodym. W dodatku chce to wszystko osiągnąć, wprowadzając możliwie jak najmniej zmian w swoim życiu! I jest przekonany, że sposobem na to jest metoda znana od czasów starożytnych: post. Czy badania naukowe potwierdzają, że post prowadzi do dłuższego i zdrowszego życia?

Michael uważa w dodatku, że znalazł sposób, który pozwoli mu jednocześnie pościć i cieszyć się jedzeniem. Brzmi zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe? Michael wybiera się w podróż przez Stany Zjednoczone, aby sprawdzić, czy rzeczywiście "odrobina głodu przywraca młodość". Nie omieszka oczywiście wypróbować najnowszych odkryć naukowych na sobie samym…

** Ciało idealne ====

Środa 11 czerwca, godz. 22:30**

Autorzy programu Ciało idealne dokumentują życie czterech młodych ludzi, którzy mają poczucie, że rozmiar i kształt ich ciał negatywnie wpływa na ich życie - dlatego nieustannie próbują zmienić swój wygląd zewnętrzny. Dwaj z nich to chudzi mężczyźni, którzy nieustannie ćwiczą, aby nabrać masy; dwaj pozostali to panowie bardzo umięśnieni, którzy z kolei bardzo chcieliby być drobniejsi.

** Cała prawda o otyłości ====

Poniedziałek 16 czerwca, godz. 22:30**

Brytyjska chirurg Gabriel Weston szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego tyjemy. Nie wierzy, że nadwaga to jedynie problem braku samokontroli. Zdaje sobie sprawę, że typowe, najczęściej proponowane rozwiązanie tego problemu - "jedz mniej, więcej się ruszaj" - w przypadku większości z nas po prostu nie działa. Zaczyna zatem analizować wyniki najnowszych badań naukowych na temat epidemii otyłości - i próbuje wyciągnąć z nich praktyczne wnioski. Spotyka się między innymi z jednym z najlepszych na świecie specjalistów zajmujących się problemem otyłości, doktorem Carelem Le Roux. Dowie się od niego, że największy wpływ na nasze decyzje dotyczące jedzenia mają dwa odkryte w ostatniej dekadzie hormony: jeden odpowiada za uczucie głodu, drugi wywołuje uczucie sytości.

** 10 rzeczy, których nie wiecie o odchudzaniu ====

Wtorek 17 czerwca, godz. 22:30**

Czasami można odnieść wrażenie, że ludzie dzielą się na tych, którzy są już na diecie, i tych, którzy właśnie ją planują.

Ten zabawny i pouczający program analizuje globalną obsesję na punkcie odchudzania. Ukazuje różne sposoby, których chwytają się ludzie usiłujący zrzucić zbędne kilogramy. Znajdziemy tu naukowe dowody na sku¬teczność niektórych metod - i, co ważniejsze, poznamy sposoby na to, aby nie tyć.

** W nie swojej skórze ====

Środa 18 czerwca, godz. 22:30**

Film w ciepły i delikatny sposób ukazuje życie trzech osób, które muszą poradzić sobie z nietypowym problemem: poważnym nadmiarem skóry pozostałym po pokonaniu naprawdę dużej nadwagi.

Pauline, Gregg i Sarah stracili łącznie około 270 kilogramów - a wtedy okazało się, że ich marzenia o zrzuceniu wagi zamieniły się w koszmar: dziś z bólem pokazują wstydliwe fałdy skóry, które na co dzień kryją pod ubraniem.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×