Zenek Martyniuk nie jest autorem piosenki "Przez twe oczy zielone"! Kto tak naprawdę napisał największy przebój grupy Akcent?

Ta informacja może być szokiem dla wielu fanów Zenka Martyniuka i zespołu Akcent! Król disco polo nie jest autorem swojego największego przeboju pt. "Przez twe oczy zielone"! Kto tak naprawdę napisał tę piosenkę? Sprawdźcie!

Multimedia

Zenek Martyniuk nie jest autorem piosenki "Przez twe oczy zielone"!

Wiele osób może być zaskoczonych, ale Zenek Martyniuk nie jest autorem piosenki "Przez twe oczy zielone", która jest największym hitem zespołu Akcent. Chociaż król disco polo, który na scenie jest obecny od początku lat 90. XX wieku, sam pisze piosenki oraz komponuje, w tym wypadku skorzystał z pomocy innych muzyków.

Autorami piosenki "Przez twe oczy zielone" są Marek i Marzanna Zrajkowscy, którzy dawniej tworzyli discopolowy zespół Kolor i oczywiście już wcześniej współpracowali z Martyniukiem. Nikogo nie powinno to dziwić, w świecie disco polo często jedni wykonawcy korzystają z przebojów stworzonych przez drugich i w żadnym wypadku nie można mówić o oszustwie. W tym wypadku Zrajkowscy wręcz specjalnie dla Zenka stworzyli piosenkę "Przez twe oczy zielone", ponieważ doskonale wiedzą, jakie są muzyczne preferencje Martyniuka.

Jesteście zdziwieni, że Zenek Martyniuk nie napisał piosenki "Przez twe oczy zielone"? Przypomnijmy, że właśnie powstaje film fabularny będący biografią artysty. Film pt. "Zenek" do kin trafi w grudniu tego roku.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Podpis (gość)

  Na scenie i tak jest sztywniakiem...

  15.04.2019 23:24
 • Hanna (gość)

  W sumie to obojętne, to genialna piosenka w wykonaniu Zenka, daje dużo energi i ludzie są szczęśliwi tego słuchając, a to chyba o to chodzi, brawo!

  15.04.2019 12:33
 • Gość (gość)

  Większość piosenek Martyniuk nie jest jego autorstwa.

  15.04.2019 07:39

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×