Zenek Martyniuk przez lata przeszedł ogromną metamorfozę! Zobaczcie, jak się zmieniał!

Zenek Martyniuk to postać, której raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Zapewne trudno znaleźć Polaka, który nie kojarzyłby tej jakże barwnej postaci z Podlasia. Dzisiaj Zenek Martyniuk jest nazywany królem disco polo oraz elegancji, jednak słynny muzyk nie zawsze tak wyglądał! Zobaczcie, jak się zmieniał na przestrzeni lat!

Multimedia

Zenek Martyniuk - tak się zmieniał słynny wokalista!

Zenek Martyniuk to już dzisiaj ikona. Żywa legenda. Człowiek będący synonimem określenia disco polo. Myślisz o muzyce disco polo, to jednocześnie myślisz też o Zenku Martyniuku, który na tę pozycję zapracował sobie latami grania z zespołem Akcent. Takie piosenki, jak chociażby "Królowa nocy", "Przekorny los", "Życie to są chwile", "Psotny wiatr" czy "Przez twe oczy zielone" znają chyba wszyscy!

Zenek Martyniuk urodził się 23 czerwca 1969 roku w Gredelach. Jest synem Teresy i Bazylego Martyniuków, którzy zajmowali się gospodarstwem. Ma starszą o trzy lata siostrę Wiolettę. Pochodzi z rodziny mieszanej wyznaniowo – matka jest wyznania rzymskokatolickiego, a ojciec był wyznania prawosławnego. Co ciekawe, małego Zenona ochrzczono w cerkwi, natomiast wychowano w obrządku rzymskokatolickim. Tradycje muzyczne w rodzinie Martyniuków były głęboko zakorzenione.

Natalia i Marek są parą po programie? To zdjęcie ich zdradziło!Zobacz więcej

Sam Zenek również zaczął wcześnie występować na scenie. Po ukończeniu nauki w ósmej klasie szkoły podstawowej zaczął grać zarobkowo z różnymi zespołami muzycznymi na lokalnych imprezach i przyjęciach weselnych. Do dzisiaj Zenek Martyniuk potrafi śpiewać także w języku romskim, białoruskim oraz rosyjskim. Swoją zawodową karierę na scenie Martyniuk rozpoczął, gdy dostrzegł go Zenobiusz Gula i zaprosił do zespołu Akord. Następnie młody Martyniuk przewinął się jeszcze przez formacje Centrum, Zenki, Orfeusz oraz Venus, aż w 1989 roku, razem z Mariuszem Anikiejem, założył zespół Akcent.

Zespół Akcent rozpadł się w 1992 roku, gdy Anikiej mieszkał w Belgii. Wówczas Zenek Martyniuk grał w zespole... Ex-Akcent razem z Henrykiem Mellerem, z którym wydał trzy albumy: "Szczęśliwy czas", "Piękna niedziela" i "Kolędy". Do tego, przez moment, udzielał się w zespole Crazy Boys. Zespół Akcent został reaktywowany w 1993 roku. Rok później Zenek Martyniuk wydał solowy album pt. "Wspomnienie". Formacja Akcent z Mariuszem Anikiejem w składzie istniała do 1999 roku. Wówczas w składzie zastąpił go Artur Kirpsza, który był w zespole do 2002 roku. Wtedy w zespole zastąpił go Ryszard Warot.

Tak kiedyś wyglądała żona króla disco polo! Jej metamorfoza robi wrażenieZobacz więcej

Zenek Martyniuk 4 lutego 1989 roku w kościele Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim poślubił Danutę Rolecką. 1 sierpnia 1989 roku urodził się ich syn Daniel. W 2020 roku odbyła się premiera filmu fabularnego "Zenek", który inspirowany jest życiem Martyniuka.

Zenek Martyniuk ma nowe zęby?

Jak donosi Jastrząb Post, Zenek Martyniuk w ostatnim czasie prawdopodobnie zainwestował w nowe zęby! Coś może być na rzeczy, bowiem wcześniej lider grupy Akcent raczej unikał szerokiego uśmiechu, a teraz chętnie eksponuje śnieżnobiałe zęby!

W NASZEJ GALERII ZOBACZYCIE, JAK ZMIENIAŁ SIĘ ZENEK MARTYNIUK!

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Grażyna z Wrocławia (gość)

    Kochani czytelnicy na początku chciałam bardzo pszeprosic Zenka Martyniuka w imieniu tych wszystkich ludzi którzy myślą że rozumy pozjadali A co do kultury osobistej to uważam osobiście że skoro nie macie szacunku do samego siebie.. Pamiętajcie że karma wraca. pozdrawiam serdecznie

    31.05.2022 17:18
  • Anna (gość)

    Wygląda okropnie, sztucznie

    31.05.2022 10:50
  • Hanuś (gość)

    Co wy chcecie od tego człowieka czemu ubliżacie wy jesteście burakami jak tak piszecie

    30.05.2022 21:38
  • Larysa Wasilewska (gość)

    Każdy musi dbać o ząbki. Jest to podstawa piękności. Młodości.

    30.05.2022 20:14
  • Ewa (gość)

    ,Ci co się wypowiadają to kultura rynsztokowa, zazdrość aż kipi

    30.05.2022 20:10
  • Ona (gość)

    W dupie też wstawił ??? , uwazajcie bo będą gryźć, jak będziecie w nią włazić, IDIOCI !!!

    30.05.2022 12:09
  • Antygłupota (gość)

    Widzę, że komentarze tych co tu pisali przede mną to są ludzie znani ze swojej "tolerancji i szacunku do drugiego człowieka" i "razi ich mowa nienawiści". Dla nich każdy co się nie zgadza to "hołota i ciemnota kupiona za 500", które pewnie często sami biorą jak mają tylko okazję "bo są przeciwko dawaniu, a nie przeciwko braniu". Dla nich disco-polo jest BE, ale jak leci muzyka klubowa (EDM) to wszystko jest dobrze choć jest robiona w ten sam sposób na FL Studio czy innych cyfrowych stacjach roboczych (DAW) w komputerze i podpiętym do niego keyboardem lub klawiaturą sterującą (muzyczną). Przecież do muzyki poważnej tańczyć nie będą, bo to nie XVIII wiek tylko XXI wiek. Wulgarny rap czy hip-hop jest dobry, bo muzyka wymyślona za granicą lub polska na niej wzorowana. "Cukierkowy" pop jest dobry choć tekstowo jest o tym samym co disco-polo, bo to muzyka pop, bo tak im "starsi i mądrzejsi" z liberalnych mediów im powiedzieli. Tyle w temacie.

    14.05.2022 23:49
  • szaman (gość)

    taaaaaa król owszem ale buractwa i wsioka.). Siedzą utuczone krowy, bez wykształcenia po podstawówce, machają łapskami narodowcy, lubujący sie w tych klimatach. bezguścia i nędzoty. To już nie jest muzyka chodnikowa, czy klepiskowa, to jest piosenka patologii społecznej bez intelektu, bez wykształcenia, bez żadnych planów na zycie, bowiem zgarniają pięćset złotych. nieroby, patologia i smieci intelektualne.Brawo , a martyniuk jest cwokiem z głosem eunucha i starej pierdzącej baby

    14.05.2022 12:04
  • Antypis (gość)

    Kto tego człowieka uważa za króla??? Chyba nie normalni ludzie tylko obecni rządzący i ich wyborcy a to tylko 32 - 36 % czyli 60% chyba nie czyli nie nazywał bym go królem!!!!

    14.05.2022 10:45
  • normalny (gość)

    ja przepraszam,a le czy wy też widzicie to spojrzenie.myślącego inaczej?nie przeczytało to żadnej ksązki, a myślenie jest zbyt trudną czynością i pozostaje beczący i bezmyślny..ale ulubieniec prezia buhahah buhahaha buhahahah

    14.05.2022 08:55
  • szaman (gość)

    ahahaha hahaha no cóż buraczysko wygląda jak stróz w boze ciało i to spojrzenie idioty.No ale kocmołuch zenusiowa, to dopiero oryginał,napacykowane oczy i wygląda jak straszydło, gruba jak beczka łoju i do tego szpetna jak noc,. ratunku

    14.05.2022 08:34
  • intelektualista (gość)

    przyznacie, że obecni rządzący lubują się w miernotach i burakach bez wykształcenia. jak kiedyś usłyszałem, że ten grzyb stary jest uznany za artystę, to przyznam, że szukałem choć jednego powodu, by uznać, że tak jest. niestety nie znalazłem. Mało tego, jakie to szczęscie, że przez okres pandemii nie pokazywał tej swojej hmmm (utuczonej mordy) na swiatło dzienne’. Poza tym, ta sama klasa zero. to klepka, rapczeska,zapała czy jamoży. Dno dna, zero zera.To już nie jest muzyka chodnikowa, czy klepiskowa, to jest piosenka patologii społecznej bez intelektu, bez wykształcenia, bez żadnych planów na zycie, bowiem zgarniają pięćset złotych. nieroby, patologia i smieci intelektualne. A zenuś beczy beczy beczy o zadzie maryni

    14.05.2022 08:31
  • esteta (gość)

    taaaaa król buraków z gradobicia.tota,z facjatą rozumnego inaczej w stopniu bardzo głebokim i ten głos eunucha bee beee beee.słuchają utuczonego,. oblesnego knura z facjatą rozumnego inaczej i uposlledzeniem w oczach. bowiem myslenie jest dla niego zbyt trudną czynnością. bee bee bee. Jakże schamiało społeczeństwo, bowiem miast promowac prawdziwych Artystów, promuje ssię tego cwoka ..ze slomą w gumofilcach. Promujcie Annę Marię Jopek, piosenki Marka Grechuty czy Czesława Niemena. a wy jak prezio kurski promujecie patologię. jaki prezio taka kultura..dla nierobów i nizin społecznych i gawiedzi. Zrobili film o tym pajacu. który gorzej beczy od kozy na podwórku. przyjrzyjcie się ,,spojtrzenie rozumnego inaczej, utuczony jak knur, i głos , głos, który nigdy nie próbował nauczyć sie sztuki śpiewu. burak bez wykształcenia, wyrwany z zagonu śmiie uwazać się za artystę.buhahaha buhahaha

    14.05.2022 08:27