"Zima w ogniu". Film o 93 dniach krwawych manifestacji na Euromajdanie [WIDEO]

W Kijowie odbyła się premierowa projekcja dokumentu "Zima w ogniu". W filmie przedstawiono 93 dni krwawych manifestacji, które rozpoczęły się na głównym placu Kijowa - Majdanie - w listopadzie 2013 roku. Dokument prezentowano już m.in. na 40. festiwalu filmowym w Toronto, gdzie nagrodzono go nagrodą publiczności.

Multimedia

W Kijowie na premierę filmu na dużym ekranie przyszedł również prezydent Petro Poroszenko. - Znaczenie tego filmu jest trudne do przecenienia. Minęły tylko dwa lata od tych historycznych wydarzeń na placu w Kijowie, ale już teraz można oszacować ich wielkość - powiedział prezydent Ukrainy.

CZYTAJ TAKŻE:
"GWIARDIA" - NOWY UKRAIŃSKI SERIAL W TVP1

  • Nigdy nie zapomnę, kiedy ludzie po filmie stali i klaskali przez 10 minut, płakali i klaskali - wspomina Jewgienij Afiniejewski, reżyser filmu. - To było dla mnie ważne. Dla mnie, dla osoby, która to przeżyła, która za każdym razem, kiedy ogląda film, płacze. Jeszcze przed projekcją Petro Poroszenko wręczył reżyserowi krzyż Iwana Mazepy.

Jewgienij Afiniejewski urodził się w Rosji. Mieszka i pracuje w Hollywood. Jak wspomina, od razu zgodził się na propozycję zrealizowania filmu o tym niespokojnym czasie w Kijowie. Nagrania pochodzą m.in. z kamer 28 amatorów, którzy filmowali wydarzenia na Majdanie.

Zobacz wideo!

Źródło: News Channel "24"/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Eliza1 (gość)

    "Nigdy nie zapomnę, kiedy ludzie po filmie stali i klaskali przez 10 minut, płakali i klaskali - wspomina Jewgienij Afiniejewski, reżyser filmu" - powinien zatrzymać się na Ukrainie dłużej, to film miałby puentę.

    24.11.2015 22:37

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×