"Zimna wojna". Borys Szyc: "Ethan Hawke widział film i spodobał mu się" [WIDEO+ZDJĘCIA]

Borys Szyc jest jedną z gwiazd filmu Pawła Pawlikowskiego pt. "Zimna wojna", który za kilka dni będzie miał swoją premierę na festiwalu filmowym w Cannes. "Zimna wojna" to koprodukcja CANAL+. Sprawdźcie, co aktor powiedział o nowej produkcji laureata Oscara!

Multimedia

Borys Szyc jedzie do Cannes z filmem „Zimna wojna” który powalczy o Złotą Palmę. Aktor gra jedną z głównych ról w produkcji.

Paweł Pawlikowski dostaje dużo pozytywnych sygnałów od swoich przyjaciół. Ethan Hawke widział film i spodobał mu się. Nie chcemy zapeszać. Byłem już parę raz w Cannes i zawsze miałem takie poczucie, że fajnie, fajnie, ale liżę ten świat przez szybę. To fajne uczucie jechać na taki festiwal z własnym filmem, pokazać własną pracę, a nie lansować się na dywanie - powiedział Szyc.

Amazon kupił nowy film Pawła Pawlikowskiego. Szansa na drugiego Oscara? [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

„Zimna wojna” – nowy film zdobywcy Oscara, Pawła Pawlikowskiego – trafi do polskich kin 8 czerwca. Film opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Nowy film Pawła Pawlikowskiego w Konkursie Głównym festiwalu w Cannes! [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Paweł Pawlikowski jest reżyserem i autorem scenariusza „Zimnej wojny”. Napisał go wraz z nieżyjącym już Januszem Głowackim przy współpracy z Piotrem Borkowskim. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal. Zdjęcia do filmu powstały między styczniem a sierpniem 2017 roku. Ekipa kręciła film w Polsce, we Francji i Chorwacji. Producentem filmu jest Ewa Puszczyńska ze studia Opus Film, a dystrybutorem firma Kino Świat.

Źródło: Agencja TVN/X-NEWS

"ZIMNA WOJNA" W KINACH OD 8 CZERWCA

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • gość (gość)

    wszystko ok,ale dlaczego na oficjalnej stronie festiwalu w Cannes ,w opisie filmu 'zimna wojna' ,brakuje nazwiska głównego bohatera Tomasza Kota, a podobno Cannes słynie z tego,że wszystko zapięte jest na ostatni guzik, owszem, na stronie oficjalnej jest bardzo bogaty wybór materiałów,pojawił się też fragment filmu 'zimna wojna' ,ale o głównym bohaterze zapomnieli

    10.05.2018 08:42

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×