"Zimna wojna". Joanna Kulig znów zachwyca na ekranie. Od "Idola" do Cannes. Jak wyglądała na początku kariery? [DUŻO ZDJĘĆ]

"Zimna wojna" nowy film z udziałem Joanny Kulig święci triumfy na festiwalu w Cannes. Warto więc spojrzeć wstecz i przypomnieć sobie, jak przez lata zmieniała się polska aktorka, którą zachwyca się obecnie międzynarodowa widownia i krytycy.

Multimedia

Joanna Kulig przyszła na świat w 1982 roku, w liczącej kilkuset mieszkańców wiosce Muszynka. Od dziecka miała mnóstwo szalonych pomysłów i marzyła o występach na estradzie. W Krynicy-Zdroju ukończyła podstawową muzyczną w klasie fortepianu, a podczas nauki w krakowskim liceum chodziła do klasy wokalnej.

Paweł Pawlikowski nagrodzony za "Zimną wojnę"! Dla kogo Złota Palma? [LISTA ZWYCIĘZCÓW]Zobacz więcej

Swoją ekranową karierę rozpoczynała właśnie w programach muzycznych. Jako 16-letnia dziewczyna wystąpiła w "Szansie na sukces", gdzie zajęła 3. miejsce. W 2002 roku wzięła udział w "Idolu" i została zakwalifikowana do finałowej dziesiątki. Niestety, mimo tych sukcesów nie dostała się na Akademię Muzyczną w Katowicach. W tej sytuacji postawiła na aktorstwo. W roku 2007 została absolwentką krakowskiej PWST i wkrótce rozpoczęła pracę w Teatrze Starym. Obecnie Joannę Kulig oglądać można na deskach Teatru Ateneum w Warszawie, gdzie występuje m.in. w spektaklach "Niech no tylko zakwitną jabłonie" i "Róbmy swoje" - w obu przedstawieniach artystka daje też popis swoich umiejętności wokalnych.

Na małym ekranie pojawiała się w serialach "Szpilki na Giewoncie" i "Zbrodnia", jednak serca widzów skradła jako Iga w "O mnie się nie martw". Wiedząc, że do odważnych świat należy, Joanna zaczęła ubiegać się również o role w filmach. Sama dzwoniła do reżyserów i pytała o możliwość udziału w castingach. Udało się! Teraz śmiała aktorka ma już na koncie role w produkcjach takich jak "Disco Polo" czy kontrowersyjny "Sponsoring" Małgorzaty Szumowskiej. Wystąpiła też w "Kobiecie z piątej dzielnicy" Pawła Pawlikowskiego. Już wkrótce oglądać ją będzie można w najnowszej produkcji reżysera.

W "Zimnej wojnie" Joanna Kulig wciela się w postać Zuli, solistki ludowego zespołu. Nie lada wyzwaniem okazały się przygotowania do roli, lekcje śpiewu klasycznego oraz tańca, głównie jive'a. Oprócz tego artystka przeszła na dietę, dzięki której straciła cztery kilogramy. Było warto - na festiwalu w Cannes film otrzymał ponad 20-minutowe owacje, a sama Joanna Kulig zdobyła międzynarodowe uznanie. Wśród zachwyconych nią osób znalazła się Julianne Moore, która osobiście pogratulowała Polce jej roli, a swoje uznanie potwierdziła jeszcze na Instagramie:

Gratuluję naprawdę pięknego występu. Nadal o nim myślę. Jestem szczęśliwa, że miałam okazję cię poznać.

Także krytycy nie szczędzą Joannie pochwał, porównując ją do Jennifer Lawrence i innych gwiazd kina. W jednej z recenzji określono ją nawet wschodnią femme fatale, czego dowodem mają być niezwykła charyzma i magnetyzm aktorki.

Aktor nazywany polskim Leonardo DiCaprio - zobacz jego najwięsze metamorfozy! [GALERIA]Zobacz więcej

Po "Zimnej wojnie" artystka rozpoczęła współpracę z Wojciechem Smarzowskim. Tymczasem w USA ruszają prace na planie "Hanny" - nowego serialu z udziałem Polki. W galerii przypominamy, jak Joanna Kulig zmieniała się podczas swojej drogi na szczyt.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • GOŚĆ (gość)

    Gratulacje Pani Joasiu,pięknie Pani wygląda. Życzę samych sukcesów,ale bardzo proszę nie zapominać o nas,zwykłych widzach,którzy czekają na Panią w kolejnej serii OMSNM. Wierzymy,że Pani nas nie zostawi i będziemy Igunie oglądać razem z Marcinem , dziewczynkami i Zbysiem.

    30.05.2018 19:07

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×