"Zimna wojna". Pierwsze zdjęcia z najnowszego filmu Pawła Pawlikowskiego [WIDEO+ZDJĘCIA]

"Zimna wojna" trafi do kin w przyszłym roku, ale już dziś można zobaczyć pierwsze zdjęcia z planu. W rolach głównych Joanna Kulig, Tomasz Kot, Agata Kulesza i Borys Szyc.

Multimedia

Na początku sierpnia padł ostatni klaps na planie nowego filmu Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna”. Tym razem twórcy nagrodzonej Oscarem „Idy” przeniosą nas do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozegra się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu będzie... muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Joanna Kulig i Tomasz Kot na planie nowego filmu twórcy "Idy" [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

W rolach głównych zobaczymy Joannę Kulig, Tomasza Kota, Agatę Kuleszę oraz Borysa Szyca. Paweł Pawlikowski jest nie tylko reżyserem, ale także – wraz z Januszem Głowackim – autorem scenariusza. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal.

Zdjęcia rozpoczęły się w styczniu 2017 i zakończyły na początku sierpnia bieżącego roku. Ekipa kręciła film nie tylko w Polsce, ale również Francji i Chorwacji.

Obraz jest koprodukcją polsko-francusko-brytyjską.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Gość (gość)

    Pan Janusz Głowacki, niestety nie doczekał premiery filmu , zmarł dzisiaj, to wielka strata dla polskiej kultury

    19.08.2017 15:25

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×