"Zimna wojna" polskim kandydatem do Oscara! Ma szansę? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Wiemy, jaki film będzie walczył o nominację dla Polski do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Sprawdziły się przewidywania wielu krytyków oraz ekspertów i do oscarowego wyścigu stanie "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego!

Multimedia

Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego będzie polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego - zdecydowała polska komisja oscarowa pod przewodnictwem Jana A. P. Kaczmarka. Poinformował o tym Polski Instytut Sztuki Filmowej. Wszyscy jej członkowie uznali jednomyślnie, że to właśnie film Pawła Pawlikowski powinien zawalczyć o statuetkę Akademii w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny".

Cieszmy się sobą i kochajmy, dopóki śmierć nas nie rozłączy. Najważniejszy polski film 2018 roku? Zobacz więcej

Film Pawła Pawlikowskiego urzeka mistrzostwem realizacji, znakomitym aktorstwem i unikalnym wykorzystaniem motywów polskiej muzyki ludowej – powiedział Jan A. P. Kaczmarek. Myślę, że "Zimna wojna" ma szansę przynajmniej na nominację – dodała Maria Sadowska, piosenkarka oraz reżyserka.

Akcja "Zimnej wojny" toczy się na terenie Polski, Jugosławii, Berlina i Paryża w latach 50. i 60. XX wieku. Zula grana przez jest młodą tancerką, z kolei Wiktor pianistą. Parę połączy najpierw fascynacja, potem miłość, która ostatecznie zostanie przerwana przez prozę życia. W rolach głównych wystąpili Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc oraz Agata Kulesza.

Zobacz galerię

Źródło: TVN24/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×