"Ziuk. Młody Piłsudski". Kto gra młodego Józefa Piłsudskiego? Kim jest Grzegorz Otrębski? Ile ma lat? Skąd pochodzi? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Grzegorz Otrębski to aktor, który jeszcze nie jest zbyt znany szerokiej publiczności, ale to może szybko zmienić się za sprawą nowego serialu TVP pt. "Ziuk. Młody Piłsudski". Chociaż produkcja w regularnej emisji na antenie "Jedynki" pojawi się w 2019 roku, to jednak już 11 listopada 2018 roku obejrzymy odcinek specjalny serialu. Kim jest Grzegorz Otrębski, wcielający się w Ziuka, czyli młodego Józefa Piłsudskiego? Gdzie wcześniej można było go oglądać? Gdzie jeszcze się pojawił? Ile ma lat? Skąd pochodzi? Sprawdźcie!

Multimedia

"Ziuk. Młody Piłsudski" już w niedzielę, 11.11.2018 o godz. 17:20 w TVP1! - sprawdź program tv

GRZEGORZ OTRĘBSKI - KIM JEST?

Grzegorz Otrębski urodził się 19 stycznia 1989 roku w Warszawie. Studiował na Wydziale Aktorskim PWSFTViT w Łodzi, który ukończył w 2016 roku. Jeszcze będąc w szkole, Paweł Łysak zaangażował go do spektaklu "Krzyczcie, Chiny!", który był wystawiany w warszawskim Teatrze Powszechnym. Innym ważnym spektaklem w aktorskim CV Grzegorza Otrębskiego jest "Ślub" w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego. Za rolę Henryka/Władzia młody aktor otrzymał nagrodę główną na XXXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Telewizja Polska kręci nowy serial historyczny! Kiedy premiera? Kto zagra młodego Piłsudskiego? [DUŻO ZDJĘĆ]Zobacz więcej

GRZEGORZ OTRĘBSKI - KARIERA, W CZYM JESZCZE ZAGRAŁ?

Grzegorz Otrębski w serialu "Ziuk. Młody Piłsudski" wcieli się w postać młodego Józefa Piłsudskiego, czyli Ziuka. Dla urodzonego w 1989 roku aktora to ogromne wyróżnienie i jednocześnie wyzwanie, ponieważ do tej pory w kinie i telewizji pojawiał się wyłącznie na drugim planie.

Pierwszym filmem, w którym zagrał Grzegorz Otrębski jest krótki metraż pt. "Chłód" z 2013 roku. Kolejne etiudy z udziałem aktora powstały już rok później: "Erynie" oraz "Blue Velvet". Także wtedy Grzegorz Otrębski zadebiutował w telewizji, gdy pojawił się w 55. odcinku "Komisarza Aleksa". Młody aktor, już w innym epizodzie i roli, na planie tego serialu pojawił się jeszcze w 2015 roku. Również wtedy po raz pierwszy zagrał w serialu "Singielka".

Najciekawszy dla Grzegorza Otrębskiego okazał się 2016 rok. Najpierw do kin trafił jego aktorski dyplom, czyli wyreżyserowany przez Mariusza Grzegorzka film pt. "Śpiewający obrusik", a następnie Otrębski na krótko dołączył do obsady "Na dobre i na złe", gdzie wcielał się w partnera Blanki. Na początku 2017 roku do kin trafił film "Po prostu przyjaźń", gdzie na drugim planie pojawił się młody aktor.

"ZIUK. MŁODY PIŁSUDSKI" - O CZYM JEST SERIAL?

Udany zamach na cara Aleksandra II (Jan Englert) zmienia życie mieszkańców byłego Królestwa Polskiego, w tym Ziuka – Józefa Piłsudskiego (Grzegorz Otrębski). W pierwszym odcinku serii poznajemy głównego bohatera jako gimnazjalistę (młody Piłsudski – Jakub Dyniewicz), młodzieńca inteligentnego, pomysłowego, przekornego, nie poddającego się pokornie carskiej władzy. Śledzimy bliską relację Ziuka z ciotką Stefką (Ewa Wencel), pełniącą rolę duchowego opiekuna młodego Piłsudskiego. Widzimy umacniający się wpływ opiekuńczej ciotki na postawę życiową i patriotyczną chłopca.

Co się wydarzy w pilotażowym odcinku serialu o młodości Piłsudskiego? [STRZESZCZENIE ODCINKA+ZWIASTUN]Zobacz więcej

W odcinku Ziukowi towarzyszy starszy brat Bronek. Rozważniejszy, poważniejszy, z większą odpowiedzialnością podchodzący do codziennych problemów nawiedzonej przez carską Rosję ojczyzny. Kiedy Ziuk, zgrabnym psikusem, skierowanym przeciw pułkownikowi armii carskiej, unika obecności podczas mszy żałobnej ku pamięci Cara Aleksandra II, Bronek w cerkwi pokornie i bez satysfakcji, zbiera wygraną w zakładzie o brak obecności Ziuka na nabożeństwie. Wyraźnie rysuje się różnica w charakterach braci.

Kilka lat później bracia są już studentami. Rodzinny dom ojca Piłsudskich podupada. Chłopcy wdają się w działalność spiskową, choć Ziuk wyłącznie przez przypadek. Obaj zostają oskarżeni o udział w planowaniu zamachu na następcę zabitego cara. Ziuk zostaje skazany na 5 lat zesłania na Syberię. Podczas epickiej podróży Ziuka przez Rosję na miejsce zesłania na Syberii, w jego życiu pojawia się postać Dżamila. Tajemniczy muzułmanin wchodzi w ciepłą relację z Ziukiem i w rezultacie zaprzyjaźnia się z nim i broni go podczas ciężkiej podróży przez współwięźniami. Mężczyznom udaje się uciec z więzienia etapowego w drodze do Irkucka.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Można lekko i z fantazją.. (gość)

    Uciekł!!! Przecież widziałem! Gościu szanowny.. nie zauważyłeś tego, że ten serial jest oparty na biografi, nie jest dokładną biografią Marszałka. JJak na razie świetnie się ogląda, montaż, gra, świetne zdjęcia. Czekam , na ciąg dalszy..

    11.11.2018 19:30
  • Aaaaa3456hv (gość)

    Film nie pokazuje prawdy. Faktycznie Piłsudski nie uciekł z Irkucka. Na zesłaniu przebywał do 1892 roku.

    11.11.2018 18:51

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×