"Ziuk. Młody Piłsudski" odcinek 1. Zamach na cara, głośny proces sądowy i wywózka na Sybir! [STRZESZCZENIE ODCINKA+ZWIASTUN]

Z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, TVP wyemituje pilotażowy odcinek serialu "Ziuk. Młody Piłsudski", który będzie opowiadał o młodości przyszłego Naczelnika Państwa. Sprawdź, co czeka na widzów w pierwszym odcinku!

Multimedia

"Ziuk. Młody Piłsudski" już w niedzielę, 11.11.2018 o godz. 17:20 w TVP1! - sprawdź program tv

Na początku pierwszego odcinka serialu poznajemy Ziuka, czyli młodego Józefa Piłsudskiego (Jakub Dyniewicz), jako gimnazjalistę. Towarzyszy mu jego starszy brat, Bronek. Bardzo bliskie relacje łączą go także z ciotką Stefką (Ewa Wencel), pełniącą rolę duchowego opiekuna chłopca. Bohaterów poznajemy w dniu udanego zamachu na cara Aleksandra II. Uczniowie dostają rozkaz, aby udać się do cerkwi na nabożeństwo pokutne w intencji zabitego władcy. Ziukowi przy pomocy sprytnego fortelu udaje się jednak uniknąć udziału w uroczystości. Już w młodości widać dużą różnicę charakterów pomiędzy braćmi - Ziuk jest chłopcem bardzo temperamentnym, a Bronek spokojnym i wyważonym.

Nowy serial historyczny będzie hitem TVP? Jak oceniają go widzowie? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Następnie akcja przenosi się kilka lat do przodu. Józef (Grzegorz Otrębski) i Bronek (Sebastian Cybulski) są już studentami, a rodzinny dom Piłsudskich podupada ze względu na nietrafione inwestycje Józefa Wincentego Piłsudskiego (Marek Kalita), ojca przyszłego Marszałka Polski. Bronisław mocno angażuje się w antycarską konspirację, w którą zupełnie przypadkowo wmiesza się także Ziuk. Obaj bracia zostają wkrótce oskarżeni o udział w zamachu na cara Aleksandra III. W trakcie procesu braciom towarzyszy ich ojciec, oraz ciocia Stefa. Wyrok nie jest korzystny. Młodego Józefa skazano na pięcioletnie zesłanie.

W trakcie podróży kibitką, Ziuk poznaje tajemniczego muzułmanina Dżamila, który podaje mu pomocą broń i chroni przed agresją współwięźniów. Wspólnie podejmują decyzję o ucieczce z więzienia etapowego na drodze do Irkucka. Próba ucieczki kończy się sukcesem.

Prezes Kurski zapowiada nowy serial o losach podziemnej "Solidarności"! Kiedy premiera?Zobacz więcej

Niestety, aby poznać dalsze losy Ziuka, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Do stałej emisji serial wejdzie dopiero w 2019 roku. Na chwilę obecną nie jest znana dokładna premiera drugiego odcinka serialu "Ziuk. Młody Piłsudski" na antenie TVP.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×