"Ziuk. Młody Piłsudski". Serial o Józefie Piłsudskim w zimowej ramówce TVP

W maju zakończyły się zdjęcia do nowej historycznej produkcji pt. "Ziuk. Młody Piłsudski". Serial trafi na antenę Telewizji Polskiej już tej zimy! Kto znalazł się w obsadzie?

Multimedia

"Ziuk. Młody Piłsudski" to 13-odcinkowy serial opowiadający o grupie spiskowców walczących z caratem na przełomie XIX i XX wieku. Głównym bohaterem jest młody Józef Piłsudski i jego najbliżsi przyjaciele – późniejsi premierzy i prezydenci. Akcja rozpoczyna się w 1887 roku, w momencie gdy dziewiętnastoletni Piłsudski zostaje aresztowany pod zarzutem udziału w spisku na życie cara, a kończy się kiedy OB przeprowadza słynną akcję pod Bezdanami w 1908 roku. Piłsudski ma wtedy 40 lat.

"Ziuk. Młody Piłsudski". Nuda i morze kiczu na setną rocznicę odzyskania niepodległości. Co jest nie tak z nowym serialem TVP?Zobacz więcej

Telewizja Polska wyemitowała odcinek pilotażowy 11 listopada 2018 roku - dokładnie w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Jak informują Wirtualne Media, serial ma pojawić się na antenie TVP1 późną jesienią tego roku, na przełomie listopada i grudnia. Najprawdopodobniej zajmie miejsce "Wojennych dziewczyn", które powrócą w jesiennej ramówce.

W roli Józefa Piłsudskiego zobaczymy Grzegorza Otrębskiego. Jego ojca zagra Marek Kalita, natomiast matkę Urszula Grabowska. W pozostałych rolach wystąpią m.in.: Ewa Wencel (ciotka Stefa), Sebastian Cybulski (brat), Jan Englert (Car Aleksander II), a także Roman Gancarczyk i Joanna Kuberska. Reżyserią serialu "Ziuk. Młody Piłsudski" zajął się Jarosław Marszewski, natomiast za scenariusz opowiadają Ewa Wencel i Jarosław Sokół. Będziecie oglądać?

Kto gra młodego Józefa Piłsudskiego? Kim jest Grzegorz Otrębski? Ile ma lat? Skąd pochodzi? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • gość (gość)

    Ziuk. Młody Piłsudski wreszcie bo czekam na ten serial i czekam ale nic nie przebije Wojennych Dziewczyn

    13.07.2019 23:37

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×