"Ziuk. Młody Piłsudski". W maju zakończono zdjęcia do serialu historycznego TVP. Kiedy premiera?

W maju zakończono zdjęcia do najnowszego historycznego serialu Telewizji Polskiej pt. "Ziuk. Młody Piłsudski". Produkcja, której pilotażowy odcinek został zaprezentowany 11 listopada 2018 roku, już wkrótce trafi na antenę TVP!

Multimedia

"ZIUK. MŁODY PIŁSUDSKI" - KIEDY PREMIERA?

Jedne z ostatnich zdjęć do serialu "Ziuk. Młody Piłsudski" powstawały w Lublinie. Jarosław Sokół, producent serialu, w rozmowie z ekipą portalu naszemiasto.pl przyznał:

Będzie dużo napadów, pościgów, emocji namiętności. Kręciliśmy m.in. scenę walk ulicznych. To bójka przedstawicieli dwóch ugrupowań. Jakich? To nie do końca jest jasne, prawdopodobnie chodzi o komunistów. Scena jest ilustracją rewolucyjnej gorączki jak ogarnęła Warszawę w 1905 roku.

"Ziuk. Młody Piłsudski". Nuda i morze kiczu na setną rocznicę odzyskania niepodległości. Co jest nie tak z nowym serialem TVP?Zobacz więcej

Serial opowiada o grupie spiskowców walczących z caratem na przełomie XIX i XX wieku. Głównym bohaterem jest młody Józef Piłsudski i jego najbliżsi przyjaciele – późniejsi premierzy i prezydenci. Akcja serialu obejmuje okres od zsyłki młodego Piłsudskiego na Syberię (rok 1887) do napadu na pociąg w Bezdanach (rok 1908). Scenariusz oparty jest o prawdziwe wydarzenia ale pojawiają się też wątki fikcyjne - mówi Sokół.

Serial "Ziuk. Młody Piłsudski" miał 125 dni zdjęciowych. Z tego materiału powstanie 13 45-minutowych odcinków, które Telewizja Polska zaprezentuje już prawdopodobnie we wrześniu. W tytułowej roli zobaczymy Grzegorza Otrębskiego, natomiast za reżyserię serialu odpowiada Jarosław Marszewski.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×