"Złap oddech nad Wisłą". Na Cyplu Czerniakowskim już działa pop-upowa Pijalnia Wód Kryniczanka. To pierwsza taka pijalnia w Polsce!

Od czwartku 10 czerwca można się już wybrać w Warszawie do jedynej w swoim rodzaju pijalni wód, otwartej na Cyplu Czerniakowskim obok lokalu plenerowego Miami Wars, naprzeciwko Pomnika Chwała Saperom w parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego, przy Wisłostradzie.

Multimedia

Pijalnia Wód Kryniczanka na Cyplu Czerniakowskim

Pijalnia już działa! Codziennie w godzinach od 8 do 20. W szklanym kubiku, przy ruchliwej ścieżce pieszo-rowerowej, na pięknym nadwiślańskim szlaku, dostępne są cztery rodzaje wód z kranu: naturalna woda mineralna Kryniczanka, woda lecznicza Zuber, woda lecznicza Jan, woda lecznicza Słotwinka oraz wody w butelkach.

"Bitwa o tron" w Teatrze SyrenaZobacz więcej

Woda, która leczy ciało i duszę

Każda z wód profilaktyczno-leczniczych ma właściwości, którymi się wyróżnia na tle innych. Kryniczanka działa przeciwzapalnie i przeciwuczuleniowo. Łagodzi stany stresowe i nadmierną pobudliwość ze względu na odpowiednią ilość magnezu. Pomaga w zapobieganiu zawałom, miażdżycy naczyń krwionośnych, chorobom nowotworowym. Woda Zuber leczy nadkwasotę, likwiduje zgagę, jest niezastąpiona w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Żółciotwórcze i żółciopędne działanie wody wykorzystuje się w leczeniu wątroby i dróg żółciowych. Wspomaga leczenie cukrzycy i miażdżycy. Jest dobra na... kaca. Woda Jan ma bardzo silne działanie moczopędne. Woda wypłukuje złogi, przeciwdziała zakażeniu dróg moczowych oraz nawrotowi kamicy. Woda Jan z Krynicy-Zdroju wpływa zarówno na obniżenie poziomu glukozy, jaki i podniesienie poziomu potasu i wapnia w surowicy krwi. Natomiast Słotwinka działa przeciwalergicznie, pomaga usuwać metale ciężkie gromadzące się w organizmie. Zalecana w celach profilaktyczno-zdrowotnych. Zawiera niezbędne dla organizmu ilości magnezu poprzez co łagodzi stany stresowe i nadmierną pobudliwość. Działa przeciwzapalnie i przeciwuczuleniowo.

Letni festiwal w samym sercu miasta - filmy, koncerty, spektakle, wystawy i wiele więcej!Zobacz więcej

"Złap oddech nad Wisłą"

Oprócz pijalni wód, lokal plenerowy Miami Wars zaplanował wraz z Kryniczanką cykl aktywności rekreacyjno-sportowych pod hasłem "Złap oddech nad Wisłą", który potrwa od czerwca do września.

Będą to m.in.:

  • warsztaty z pilatesu ze znaną i cenioną w tej dziedzinie Ireną Melcer:
  • rolki nad Wisłą dla początkujących i zaawansowanych prowadzone przez Klaudię & Michała Skaters, wielokrotnych mistrzów Polski:
  • zajęcia body art (holistyczny nurt body&mind, fuzja różnych technik -są tu elementy jogi, tai chi, qigong, tańca, ćwiczeń terapeutycznych i fitnessowych w połączeniu ze świadomym oddechem i relaksacją) z doświadczoną trenerką Agnieszką Bortkiewicz,
  • zajęcia dla biegaczy, które poprowadzi młody, ale już uhonorowany wieloma tytułami w dziedzinie triatlonu Maksem Glapińskim.

"Piknik pod Wiszącą Skałą" z Ewą Wiśniewską i Małgorzatą Kożuchowską przenosi widza w inną czasoprzestrzeńZobacz więcej

  Przez pierwszy miesiąc działania Pijalni Wód Kryniczanka seniorzy mogą z niej korzystać z 50-procentową obniżką.

"Waitress" z Agnieszką Przekupień, Moniką Walter i Zofią Nowakowską leczy smutkiZobacz więcej

Co to jest pop-up

Pijalnia Wód Kryniczanka to pierwsza w Polsce pop-upowa pijalnia. Co to oznacza i na czym polega? Takie lokale są w założeniu tworem krótkotrwałym. Zdarza się, że działają zaledwie kilka dni, albo tylko kilka miesięcy. Na podobnej zasadzie działają też niektóre marki odzieżowe. Umożliwia im to pojawianie się w różnych miejscach, np. w okresie wakacyjnym. Pop-up jest więc miejscem otwieranym jedynie na określony czas. Pop-upy pojawiają się, by za chwilę zniknąć. Pijalnia Wód Kryniczanka to wspólna inicjatywa Uzdrowiska Krynica-Żegiestów i najpiękniejszego lokalu plenerowego nad Wisłą, Miami Wars:

W Miami Wars można też wynająć takie oto bardzo eleganckie, pływające jednostki:

Piękne miejsce (zwłaszcza o zachodzie słońca) i pyszna woda, która leczy ciało i duszę!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×