"Złodziej życia". Angelina Jolie próbuje rozwikłać zagadkę brutalnych morderstw [RECENZJA]

W Montrealu grasuje seryjny morderca. Jest tak przebiegły, że policja ściąga na pomoc agentkę FBI Illeanę Scott. Jej pojawienie się popycha śledztwo na nowe tory.

Multimedia

NASZA OCENA: 7/10

Słynąca z niekonwencjonalnych metod pracy, w której często polega na swojej intuicji, agentka FBI Ileana Scott (Angelina Jolie) przybywa do Montrealu na zaproszenie swojego przyjaciela, szefa tamtejszej policji, kapitana Leclaire’a (Tchécky Karyo). Ma pomóc rozwikłać zagadkę serii tajemniczych morderstw.

Miejscowi policjanci różnie się do Illeany odnoszą: Paquette (Olivier Martinez) jej nie lubi i lekceważy, z kolei Duval (Jean-Hughes Anglade) traktuje z życzliwością. Jednak kobieta szybko udowadnia, że jest ekspertką w swoim fachu: odnajduje świadka jednej ze zbrodni, handlarza dziełami sztuki Johna Costę (Ethan Hawke). Jednocześnie wysuwa teorię, że morderca zabija swoje ofiary, aby przejąć ich tożsamość i w ten sposób zatrzeć za sobą wszelkie ślady, i być może tak działa już od lat. Przesłuchanie Costy naprowadza Illeanę na ślad Martina Ashera (Kiefer Sutherland), który rzekomo zginął 20 lat temu. Tymczasem jego matka (Gena Rowlands) twierdzi, że jej syn żyje i mieszka w Montrealu…

Punkt wyjścia „Złodziej życia” jest znakomity, dający wspaniałe możliwości, również mroczne zdjęcia i nastrojowa muzyka robią wrażenie. Niestety, realizatorzy nie do końca spełnili oczekiwania, gdyż całe napięcie gubi się gdzieś w niepotrzebnej gmatwaninie scenariusza i pustych efektach. A szkoda.

Piotr Radecki

"Złodziej życia". Sprawdź datę emisji w telewizji

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Anna (gość)

    Czy ktoś rozumie ten film i mi powie, kto tam jest kim? Nie rozumiem kim jest ten młodzieniec na początku filmu, bo nie jest żadnym z późniejszych bohaterów.

    07.11.2018 16:33
  • money (gość)

    cale naopiecie gdzies się gubi ale ocena 7 na 10 .Schizofrenia ?

    23.07.2018 12:01

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×