"Złomiarze samolotów. Co dzieje się z samolotami wycofanymi z użytku? Gdzie oglądać?

Seria ukazująca, co się dzieje z wycofanymi z eksploatacji statkami powietrznymi. Złomowanie samolotów jest o wiele bardziej skomplikowane niż np. utylizacja starych aut. Musi się odbywać na specjalnej powierzchni, odpornej na chemikalia i zanieczyszczenia, które wydostają się w trakcie procesu demontażu.

Multimedia

"Złomiarze samolotów" niedziela, 13 października, godz. 17:55 na Fokus TV - sprawdź program tv

Widzowie przekonają się, jak trudna, wyczerpująca i ważna jest praca ekip, które w ciągu kilku godzin rozbierają na części cały samolot. Ci profesjonaliści używają przy tym nowoczesnych wielkich maszyn, m.in. ładowarek łyżkowych i spycharek. W programie także osobiste historie pracowników tej wymagającej branży - dowiemy się, jak do niej trafili, co ich motywuje i jakie mają aspiracje.

Poznajemy ekipę CUC, która zarabia na życie, dewastując samoloty. Tony, Mike, Sal, Huey i Sammy to ludzie, którzy mają za sobą wyroki, a Dave jest byłym policjantem. Dowiemy się, jak wygląda branża złomowania statków powietrznych oraz przyjrzymy się sprzętowi, używanemu przez bohaterów programu. Przed kamerami wystąpi również szefowa ekipy, Pat. CUC rozpoczyna demontaż boeinga 727, który był częścią floty linii lotniczych cargo FedEx Express. Dostaniemy też próbkę specyficznego poczucia humoru członków zespołu.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×