Złote Lwy 2020. Kto zgarnął statuetki na 45. festiwalu filmowym w Gdyni? "Zabij to i wyjedź z tego miasta" najlepszym filmem

Znamy już laureatów 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni! Do kogo powędrowała statuetka Złotych Lwów? Kto triumfował w pozostałych kategoriach? Sprawdź szczegóły!

Multimedia

Złote Lwy 2020 rozdane!

  1. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zakończony! W trakcie tegorocznej gali przyznano Złote Lwy w wielu prestiżowych kategoriach. Który film można uznać za największego wygranego tegorocznego festiwalu?

Film o Tomku Komendzie dostępny online! Gdzie oglądać?Zobacz więcej

W konkursie głównym 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni rywalizowało 14 filmów. Niektóre z nich, "25 lat niewinności", "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" czy "Sala samobójców. Hejter", trafiły do kin i lub na serwisy VOD. Inne, jak polski kandydat do Oscara pt. "Śniegu już nigdy nie będzie", dopiero czekają na swoją premierę. Po raz pierwszy w historii Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nagrodę dla najlepszego filmu po raz pierwszy w historii otrzymała pełnometrażowa animacja, czyli "Zabij to i wyjedź z tego miasta".

Wielka Nagroda "Złote Lwy" (najlepszy film): "Zabij to i wyjedź z tego miasta"
Nagroda "Srebrne Lwy": "Sweat"
Nagroda „Złoty Pazur”: "Magnezja"

Najpopularniejsze filmy 2020 w sieci. W rankingu polski erotyk, koreański hit i reportaż TVN24Zobacz więcej

Oczywiście przyznano również nagrody indywidualne. Za najlepszą reżyserię statuetkę otrzymał Magnus von Horn ("Sweat"), za najlepszy scenariusz - Piotr Domalewski ("Jak najdalej stąd"), a za debiut reżyserski - Jan Holoubek ("25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"). W kategoriach aktorskich triumfowali Magdalena Koleśnik (główna rola kobieca - "Sweat"), Piotr Trojan (główna rola męska - "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"), Aleksandra Konieczna (drugoplanowa rola kobieca - "Sweat"), Tomasz Włosok (drugoplanowa rola męska - "Jak zostałem gangsterem") oraz Zofia Stafiej (debiut aktorski - „Jak najdalej stąd”).

Poza tym nagrody przyznano również za najlepsze zdjęcia, muzykę, scenografię, dźwięk, montaż, charakteryzację i kostiumy. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Zobacz galerię

Źródło" TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×