Złote Maliny 2012 rozdane: Rekordowe 10 statuetek dla "Jack i Jill" Adama Sandlera

Dzień po rozdaniu Węży, czyli nagród dla najgorszych polskich filmów, w Hollywood rozdano statuetki dla najgorszych produkcji amerykańskich.

CZYTAJ TAKŻE: ZŁOTE MALINY ROZDANE! WĘŻE 2012 - SĄ JUŻ KANDYDACI

Złote Maliny nazywane są też anty- Oscarami i są przyznawane od 32 lat. Tegoroczna ceremonia byłą wyjątkowa ze względu na rekordową liczbę "wyróżnień": "Jack i Jill", do którego scenariusz napisał Adama Sandlera zdobył dziesięć Złotych Malin, co oznacza, że wygrał we wszystkich kategoriach, w jakich był nominowany.

Reżyser "Jacka i Jill", Dennis Dugan został najgorszym reżyserem roku. Adam Sandler w filmie zagrał dwie role, wcielając się w postaci bliźniaków. Otrzymał więc zarówno nagrodę dla najgorszego aktora pierwszoplanowego, jak i za najgprszą pierwszoplanową rolę żeńską. Za wręczeniem obu nagród Sandlerowi głosowało ok 97 proc. internautów. Po raz pierwszy aktor otrzymał tę niechlubną nagrodę za role w filmie "Żona na niby".

Za najgorsze role drugoplanowe również zostali nagrodzeni aktorzy grający w "Jack i Jill" - David Spade oraz Al Pacio - laureat Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie "Zapach kobiety". Cały zespół aktorski najgorszej produkcji roku dostał zbiorową nagrodę za najgorszy występ.

CZYTAJ TAKŻE: JOLIE I PARKER ZAROBIŁY NAJWIĘCEJ ZŁOTE WĘŻE PRZYZNANE. OTO NAJGORSZE POLSKIE FILMU 2011 ROKU

"Jack i Jill" wygrał również m.in. w kategoriach najgorszy remake roku, najgorsza ekranowa para roku i scenariusz. Odebrał tym samym część statuetek filmowi "Zmierzch. Przed świtem", który przez wielu krytyków był typowany jako "triumfator" tegorocznych Złotych Malin.

Po raz pierwszy w historii Złotych Malin nagrody rozdano 1 kwietnia, a nie w przeddzień ceremonii Oscarów. Zwycięzcy zostali wybrani w głosowaniu 650 członków Fundacji Złotych Malin oraz ok. 35 tys. internautów oddających głos na stronie internetowej Rotten Tomatoes.

Źródło: polskatimes.pl

Kinowe i telewizyjne hity na ekranie Twojego komputera: kino.telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×