Złote Węże przyznane. Oto najgorsze polskie filmy 2011 roku

Filmy "1920 Bitwa Warszawska", "Jak się pozbyć cellulitu", "Och Karol 2" "Wyjazd integracyjny" i "Weekend" rywalizowały o tytuł Wielkiego Węża, czyli najgorszego polskiego filmu 2011 roku.

Multimedia

"Węże" przyznane zostały po raz pierwszy w historii i są polskim odpowiednikiem hollywoodzkich Złotych Malin. Nazwa nagrody nawiązuje do filmu "Klątwa doliny węży" z 1987 r., który zasłynął jako jeden z najgorszych polskich obrazów w historii. Celem przedsięwzięcia jest podjęcie dyskusji o kondycji polskiego kina, ze szczególnym zwróceniem uwagi na filmy nieudane.

Pomysłodawcami antynagrody są krytycy: Kamil Śmiałkowski, Krzysztof Spór (naczelny portalu Stopklatka) i Konrad Wągrowski (Esensja). W gronie osób, które brały udział w głosowaniu znajduje się kilkudziesięciu dziennikarzy i osób wypowiadających się publicznie na temat polskiego kina.

ZOBACZ TAKŻE

WĘŻE - POZNAJ KANDYDATÓW ZŁOTE MALINY ROZDANE - ZOBACZ LAUREATÓW

LAUREACI NAGRÓD ZŁOTE WĘŻE

NAJGORSZY FILM 3D: "1920. Bitwa warszawska" AKTOR: Paweł Małaszyński za rolę w filmie "Weekend" AKTORKA: Natasza Urbańska za rolę w filmie "1920. Bitwa warszawska" DUET NA EKRANIE: Borys Szyc i Natasza Urbańska za występ w filmie "1920. Bitwa warszawska" REŻYSERIA: Cezary Pazura za film "Weekend" SCENARIUSZ: Jerzy Hoffman, Jarosław Sokół za film "1920. Bitwa warszawska" KOMEDIA, KTÓRA NIE ŚMIESZY: "Weekend" ŻENUJĄCA SCENA: Natasza Urbańska i CKM w filmie "1920. Bitwa warszawska" WYSTĘP PONIŻEJ GODNOŚCI: Jan Frycz w filmie "Wyjazd integracyjny" PLAKAT: "Cudowne lato"

Źródło: Polskatimes.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×